За рівнем соціально-економічного розвитку у 2016 році Кіровоградщина піднялася на три позиції порівняно з минулим роком і знаходиться на восьмому місці в загальнодержавному рейтингу областей, розповів журналістам голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко на прес-конференції, яка відбулася наприкінці минулого року.
– Завдяки спільній роботі з промисловцями і аграріями ми змогли в 2016 році залучити до наших бюджетів на 1,1 мільярда гривень більше, ніж у 2015 році. Власне, це на 50 відсотків більше і є високим результатом для нашої економіки, – підкреслив очільник області. – Бюджет області складає 8 мільярдів гривень. Хочу наголосити, що в 2015 році наших власних надходжень було 2,1 мільярда гривень, а в 2016-у – 3,2 мільярда гривень.
За рахунок цих надходжень, за словами голови облдержадміністрації, фінансували соціальну сферу – на що було використано 2,5 мільярда гривень (Значні видатки спрямовувалися і на освіту та охорону здоров’я – 2,2 мільярда гривень.
Конкретизуючи зазначені напрями фінансування, Сергій Кузьменко зазначив, що кошти вкладалися в реформування системи освітніх закладів – придбання шкільних автобусів, технічне оснащення шкіл мультимедійними й комп’ютерними комплексами.
Пріоритетом цього року була і залишається сфера охорони здоров’я, зокрема ремонт медичних закладів третього рівня – дитячої обласної лікарні, окремих корпусів обласної лікарні, станції переливання крові та госпіталю для ветеранів війни. Багато зроблено і для вирішення проблеми дефіциту медичних фахівців, зокрема в Кропивницькому відкрито факультет Донецького медичного університету.
Значні кошти також вкладалися в будівництво та обслуговування і ремонт доріг області – майже в чотири рази більше, ніж минулого року, що дало змогу вперше за останні роки капітально відремонтувати важливі ділянки доріг.
Проект “Здоров’я наших дітей” –
серед пріоритетних
Сергій Кузьменко наголосив на пріоритетних завданнях влади у наступному році. Головне – реалізація ініційованого ним обласного проекту “Здоров’я наших дітей”.
– Ми ставимо собі за мету завершити реконструкцію обласної дитячої лікарні наприкінці весни або на початку літа, – підкреслив Сергій Кузьменко. – Після цього активні ремонтні роботи буде розпочато в дитячих відділеннях районних і міських лікарень.
Особлива увага приділятиметься якості харчування дітей.
– Ми будемо проводити моніторинг того, як закуповуються харчі, як вони готуються і що потрапляє на дитячий стіл, починаючи від садка і закінчуючи спеціалізованими навчальними закладами, за які відповідає держава, – наголосив голова ОДА.
За словами Сергія Кузьменка, у 2017 році акцент робитиметься на створенні умов для фізичного розвитку підростаючого покоління.
– Будемо розвивати спортивну базу в навчальних закладах, ремонтувати та будувати сучасні зали і майданчики, – зауважив керівник області.
До пріоритетних завдань влади у новому році Сергій Кузьменко відніс удосконалення дорожньої інфраструктури регіону.
– Цей напрямок визначено серед головних на державному рівні, – підкреслив голова ОДА. – У проекті держбюджету на 2017 рік мова йшла про те, що ми матимемо можливість отримати вдвічі більше коштів на будівництво доріг. Зважаючи на наші потреби, область готова освоїти близько 1,3 млрд. гривень.
За його словами, у 2017 році існує гостра необхідність проведення ремонту проблемних ділянок доріг за напрямками Кіровоград-Умань, Знам’янка-Луганське-Зварине, криворізький та миколаївський.
Очільник області висловив переконання, що у наступному році нарешті буде завершено будівництво знам’янської об’їзної дороги та дороги до Новомиргорода за рахунок кредитних коштів.
На підтримку військових частин виділено сім мільйонів гривень
Ці кошти з обласного бюджету нинішнього року були спрямовані на покращення матеріально-побутових умов військовослужбовців ЗСУ, які дислокуються на території області.
Серед пріоритетних напрямків обласної влади, за словами посадовця, й надалі залишається соціальна підтримка військових, які демобілізуються із зони антитерористичної операції. В області діє низка програм, спрямованих на надання всебічної допомоги зазначеній категорії громадян.
Мораторій на продаж землі:
можливо, все залишити, як є
Журналісти поцікавились у Сергія Кузьменка його ставленням до продовження мораторію на продаж сільгоспугідь.
– Кіровоградщина – аграрна область, і люди зрозуміли, якщо активно працювати на землі, можна непогано заробити, тому конкуренція у цій сфері лише зростає, – зазначив керівник області. – Це добре, оскільки матимемо вищу ціну на землю, вищу орендну плату як для приватних власників, так і для держави.
Разом з тим через прогалини в законодавстві між конкурентами часто виникають конфліктні ситуації. Тому, щоб уникнути в подальшому суперечностей між суб’єктами земельних відносинах, місцевим управлінням юстиції ініційовано перед парламентом зміни до законодавства, які вже враховано.
– Питання продовження мораторію на продаж землі – дискусійне для всього суспільства. Є аргументи “за”, і є аргументи “проти”. Моя позиція – не нашкодити, а, якщо не впевнений в якомусь рішенні – можливо, потрібно на певний термін, хоча б на рік, залишити за цією позицією статус-кво.