Осінь насичена багатьма яскравими святами, одним з особливих серед них є День художника, до якого в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна урочисто відкрилася виставка творів відомих одеських митців – заслужених художників України Галини та Анатолія Кравченків «Акварельна Україна: Одеса – Кропивницький», організована у співпраці з Одеською обласною організацією Національної спілки художників України з ініціативи та за сприяння власника галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова.
Анатолій та Галина Кравченки – випускники Одеського художнього училища імені М.Грекова та Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова у Львові, учасники всеукраїнських та міжнародних виставок та пленерів, в т.ч. в рамках Міжнародного фестивалю акварелі в місті Фабріано в Італії, їхні спільні вернісажі з незмінним успіхом проходили не лише в Україні, а й у Туреччині, Німеччині, Франції, Ізраїлі, Росії. Художники переконливо висловлюють і свою громадську позицію – з початком воєнних дій на Донбасі разом з іншими митцями організували в Одесі волонтерський рух «Мистецька сотня». Їхня творча та патріотична діяльність відзначена на державному рівні: Анатолій Кравченко нагороджений відзнакою Президента України ювілейною медаллю «25 років Незалежності України» та медаллю Національної спілки художників України «Лауреат премії імені Тетяни Яблонської», а його дружина Галина має орден княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів.
Талановите подружжя віддає перевагу дивовижному, чаруючому мистецтву акварелі, теплим, живим жанрам пейзажу та натюрморту. Так, краєвиди Анатолія вражають космічною безмежністю природного простору та образами історичної пам’яті, яку зберігають архітектурні перлини минулих століть, а натюрморти Галини, що часто переходять у просторові композиції з пейзажними мотивами, приваблюють свіжістю емоцій, заворожують поетикою та філософічністю, яка зримо проявляється за простими мотивами, що з’являються неначе зліпки повсякденного життя.
Влаштування нинішньої виставки художників у Кропивницькому не є випадковістю, адже Анатолій Кравченко неодноразово бував у нашому місті, брав участь у різних мистецьких пленерах. «Для мене – це чудове місто з прекрасними куточками архітектури. Я був вражений, тут можна малювати роками й десятиріччями, весь час знаходячи нові враження та нові мотиви… Це абсолютно європейське місто», – зазначає Анатолій Кравченко в інтерв’ю до каталогу виставки, підготовленого музеєм, якому автори під час вернісажу передали в дар більше сорока своїх експонованих творів.