Призов на строкову службу в армію відновлено

Нинішньої весни, згідно з указом, виданим в. о. Президента України Олександром Турчиновим, в Україні відновлено призов на строкову військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань країни, який триватиме протягом травня – липня.

Донедавна ж призовниками певний час укомплектовали лише підрозділи Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.

– З усієї країни буде призвано 26 тисяч осіб, зокрема з нашої області – 1700, серед яких з обласного центру й Кіровоградського району – 600–700 призовників, – розповідає військовий комісар Кіровоградського об’єднаного міського військового комісаріату підполковник Олександр Зіньковський. – Усі вони після призову потраплятимуть у військові навчальні центри, кількість яких нині суттєво збільшують. Адже солдата передусім потрібно навчити військовій справі, а вже потім вимагати від нього якихось умінь.

Жоден із призваних до війська не братиме участі в антитерористичній операції, яку нині проводять українські силовики на сході країни. Тих, що закінчили навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах та подали до комісаріату заяву про вступ до вишів і довідку про реєстрацію для проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) протягом червня поточного року, не включають до плану призову. А ось призовникам, які за результатами ЗНО не наберуть відповідну кількість балів, доведеться йти в армію.

Нині багато хто говорить про те, що 45 діб, на які нібито мобілізували військовозобов’язаних за указом Президента України, минули. Тож призвані, а це рядові, сержанти і старшини запасу до 50 років та офіцери запасу до 55 років, повинні були б уже повернутися додому. Із цього приводу міський військовий комісар сказав ось що:

– В указах в. о. Президента України йдеться про поповнення військових частин протягом вказаного строку особовим складом за штатом воєнного часу, а не про період перебування у війську мобілізованих. Вони повернуться зі служби тільки після указу Президента України про демобілізацію, як і строковики, яких призвали до лав Збройних сил України та інших військових формувань країни минулої весни і які відслужили у війську рік або дев’ять місяців (випускники вищих навчальних закладів). Коли ж буде підписано цей указ, залежить від того, наскільки швидко стабілізується в нашій країні життя…

За словами Олександра Зіньковського, у Кіровоградському обласному військовому комісаріаті триває формування уже другого кіровоградського батальйону територіальної оборони (особовий склад першого вже виконує покладені на нього завдання). Служба в такому батальйоні – справа добровільна. Якщо є бажання, можна після оголошення демобілізації продовжувати службу в ньому на контрактній основі.

Батальйони територіальної оборони Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ використовують для посилення охорони державного кордону України, важливих державних об’єктів, підтримання правопорядку на території міст, районів, областей.

Варто також нагадати, що в нашому місті продовжується набір добровольців до Національної гвардії (вулиця Ленінградська, 19, телефони: (0522) 22-39-55, (095) 246-06-51, (050) 236-35-18), до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Кіровоград" управління МВС у Кіровоградській області (телефони: (095) 234-19-50, (066) 336-46-17) та на військову службу за контрактом у Збройних силах України (Кіровоградський об’єднаний міський військовий комісаріат).

Читайте також