24 жовтня відбулося перше засідання сесії Кіровоградської міської ради сьомого скликання. Голова Кіровоградської міської територіальної виборчої комісії Микола Чайка оголосив результати виборів міського голови у Кіровограді та депутатів міської ради.
Як відомо, кіровоградці довірили стати міським головою Андрію Райковичу. Це підтверджено і постановою міської ТВК, яку зачитав Микола Чайка. Андрій Райкович виголосив присягу, після чого голова ТВК вручив йому посвідчення міського голови.
– Присяга, яку я склав, містить два, на мій погляд, ключових смисли: служити громаді вірно, дотримуватись усіх законів неухильно, – зазначив, звертаючись до присутніх у залі, Андрій Райкович. – Тільки так ми з вами зможемо зробити те, чого справедливо вимагають від нас люди. А вони хочуть простих речей: постійної роботи і надійного соціального захисту. Жити в теплих квартирах, ходити світлими вулицями, їздити нормальними дорогами, сплачувати чесні комунальні тарифи. Щоб кіровоградці відчули зміни на краще, реально побачили рух вперед, нам разом треба створити якісну систему управління містом. Коли чиновник будь-якого рангу чесно, відкрито і сумлінно працюватиме на своєму робочому місці. Дисципліна і рішуче керівництво, сміливі і амбітні проекти, свіже мислення і прозорі енергійні дії – такою я бачу нашу міську владу. Я закликаю депутатів приходити до цієї зали не з думкою, що місто дасть мені, а думати, що я можу зробити корисного для міста, для моїх земляків. Я закликаю вас об’єднатися, зібратись з силами і зробити так, щоб народ реально відчув: в місті є влада, яка не руйнує, а будує, яка не краде, не обманює, а справді захищає інтереси громади. Працює на розвиток економіки і загальної культури міста. Я закликаю до конструктивної співпраці обласну державну адміністрацію, шановних народних депутатів України, обласний депутатський корпус, активне громадянське суспільство, журналістів. Усіх, кому не байдуже, яким буде завтра нашого обласного центру. Щоб наше місто стало справжнім сучасним, розвинутим центром України, нам треба щоденно і важко працювати. Знаю, що це непросто. Але вдумайтесь, як важко зараз нашим хлопцям в АТО захищати мир, свободу і незалежність української землі. І тоді зайвий пафос відходить на другий план. На першому – робота, порядок і наполегливий рух вперед.
Цього ж дня на другому пленарному засіданні депутати ухвалили рішення про звільнення Івана Марковського з посади секретаря міської ради шостого скликання у зв’язку з закінченням її каденції.
Також було внесено зміни до бюджету, які дозволять виплатити за першу половину грудня в повному обсязі заробітну плату освітянам та медикам Кіровограда. Як повідомила начальник управління фінансів Любов Бочкова, до Кіровограда надійшли додаткові кошти в межах освітньої та медичної субвенцій в розмірах 558 тисяч гривень та 331 тисяча гривень відповідно. Ці кошти будуть витрачені на оплату праці бюджетникам. Крім того, зроблено перерозподіл видатків освітньої та медичної галузей, що дозволило додатково вивільнити ще близько 5,4 мільйона гривень на ці цілі. Як зазначила Любов Бочкова, до бюджету ще вноситимуться зміни, аби віднайти кошти на виплату зарплати бюджетникам за другу половину грудня.
Крім того, депутати збільшили дохідну частину бюджету на 12,1 мільйона гривень за рахунок субвенції з державного бюджету на покриття різниці в тарифах на послуги теплопостачання. Ці кошти КП “Теплоенергетик” та ДП “Кіровоградтепло” використають на погашення заборгованості за газ.
Цього ж дня депутати утворили дві робочі групи – з питань розробки проектів регламенту Кіровоградської міської ради та положення про постійні комісії КМР.
До міської ради сьомого скликання було обрано 42 депутати. За родом діяльності двадцять двоє з них – підприємці, семеро – працівники освіти, двоє – медики, шестеро – службовці, двоє – пенсіонери, один – тимчасово непрацюючий та ще два депутати, які підпадають під категорію “інші”.
Вищу освіту мають 30 народних обранців, середню спеціальну – двоє, один – середню.
Наймолодший депутат 1995 року народження, найстарший – 1949 року. Вік до 30 років мають п’ятеро обранців, від 30 до 40 років – сімнадцятеро, від 41 до 50 – дев’ятеро, понад 50 років – одинадцятеро.
У депутатському корпусі – п’ять жінок.