Правоохоронні органи та Державна служба з надзвичайних ситуацій України постійно звертаються до населення, особливо до молоді, з проханням утримуватися від ризикованих фотосесій на залізниці та бути максимально уважними поблизу залізничних колій, не перетинати їх і не знаходитись поблизу них в навушниках, не розмовляти по мобільному телефону і навіть знімати капюшон і закривати парасольку, щоб чути наближення поїзда.
Залізничний транспорт — зона підвищеної аварійної небезпеки. Неухильно дотримуйтесь правил безпеки на залізниці та проведіть роз’яснювальну роботу зі своїми дітьми.
Правила безпечної поведінки на залізниці:
1. Переходити залізничні колії необхідно тільки у встановлених для цього місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
2. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадяни повинні переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії». Перед тим, як переходити колію, необхідно впевнитись у відсутності на ній поїзда (локомотива, електропоїзда, вагона тощо).
У разі, якщо колією, яку збирається переходити пішохід, наближається поїзд (локомотив, вагон тощо), необхідно зупинитися на безпечній відстані від колії, пропустити поїзд (локомотив), впевнитися у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми (наступними) коліями, та обережно почати переходити.
3. Знаходячись на пероні або платформі, необхідно уважно стежити за звуковими сигналами, які подають з локомотива або електропоїзда, які наближаються до перону або платформи, та слухати оповіщення, що передають гучномовним зв'язком.
4. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволено тільки при відкритому шлагбаумі.
Очікуючи поїзд, не можна стояти близько до краю платформи, особливо тоді, коли повинен пройти поїзд, що прямує без зупинки через станцію.
Громадянам заборонено
1.Ходити залізничними коліями та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
2.Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (локомотивом, вагоном тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
3.Переходити колію відразу після проходу поїзда (локомотива, вагона тощо), не впевнившись, що сусідніми (наступними) коліями не пересувається інший поїзд (локомотив, вагон тощо).
4.Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації, пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
5.На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
6.Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
7.На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися до металевих дротів заземлення, які йдуть від опори до рейки.
8.Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
9.Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
10.Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу поїзда.
11.Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п'яти метрів від крайнього вагона.
12.Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
13.Сидіти на краю посадочної платформи, перону.
14.Знаходитися на об'єктах залізничного транспорту (вокзалі, станції, пероні, рухомому складі тощо) в стані алкогольного сп'яніння.
15.Ставити особисті речі на край платформи, перону.
16.Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
Звертаємо увагу батьків та педагогів, що недбале ставлення до об’єктів залізничної інфраструктури й техніки призводить до травм та летальних випадків. Закликаємо приділяти особливу увагу навчанню дітей правилам поведінки на залізниці та своїм прикладом забезпечити їх виконання.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області