Вже у наступному році міська рада Кропивницького може запровадити електронну карту архітектурного та земельного кадастру. Про це на прес-конференції зазначив начальник управління земельних вiдносин тa охорони нaвколишнього природного середовищa міськради Родiон Влaдов.
Вiдповiдне програмне забезпечення хочуть запровадити пiсля неодноразових обговорень депутатами міської ради змiни процедури розгляду земельних питань. Так, на останньому засіданні профільної депутатської комісії розглядалась пропозиція депутата міської ради Володимира Смірнова, який подав проект рішення міської ради щодо зміни регламенту розгляду земельних питань на сесіях міськради.
Зокрема, в проекті йшла мова про долучення до проекту рішення по тій чи іншій земельній ділянці ще й картографічної її частини. Вся необхідна інформація про земельну ділянку мала б відображатися не лише у відповідному проекті рішення, яке буде завчасно оприлюднене на офіційному сайті міської ради, а й на електронній карті. У такому випадку всі громадяни матимуть можливість з ним ознайомитись та візуально побачити, де і у яких межах розташовується відповідний земельний об’єкт.
– На засіданні профільної комісії депутати не підтримали пропозицію свого колеги у тому вигляді, який був запропонований, адже, якщо й потрібно створювати подібну карту, то у електронному вигляді, – зазначив Родіон Владов. – Тож вирішили запросити розробника програмного забезпечення архітектурного та земельного кадастру, яке вже зараз успішно запроваджене в Києві, на засiдання депутатської комiсiї, щоб вiн розповiв про особливостi його розробки та її функціонування. Якщо таку пропозицію підтримають депутати, то вже у наступному році закуплять та реалізують таку програму. Тодi кожен громадянин зможе онлайн подивитися вiдповiдну картографiчну iнформацiю.
За словами посадовця, таке програмне забезпечення може коштувати вiд 1,5 мільйонів гривень. Вартiсть може зростати залежно вiд наповнення та функцiй, які побажає запровадити замовник, тобто міська рада.
Також у місті досить гостро стоїть питання про визначення меж обласного центру. Зазначений електронний кадастр сприятиме вирішенню й цієї проблеми.
– Міська влада неодноразово підходила до визначення та узаконення меж міста, – повідомив посадовець. – Останнього разу – у 2001 році. Тоді всі необхідні документи направили до Верховної Ради України. Але у профільному комітеті “зачепились” за те, що не було проведене опитування серед мешканців селища Нового, чи згодні вони приєднатися до міста. З тих пір питання “зависло”. Але вже зараз потрібно задіяти всі механізми, щоб вирішити питання із визначенням меж Кропивницького.
Наш кор.