Понад півстоліття — на будівельному майданчикові

Одним з тих, чий портрет з’явиться на оновленій до Дня міста дошці Пошани Кіровограда, є старший виконавець робіт ПАТ "Кіровоградгідроспецбуд" Іван Могильний, що працює в цій організації з часу її заснування – 1966 року.

Управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради підтримало клопотання трудового колективу ПАТ "Кіровоградгідроспецбуд" про розміщення портрета Івана Могильного на міській дошці Пошани в номінації "Найкращий будівельник". Він – один з тих, хто 1965 року приїхав до нашого міста організовувати нове підприємство – БУ "Гідроспецбуд-2” тресту "Дніпроспецбуд", яке розпочало будівництво стошістнадцятикілометрового водогону "Дніпро – Кіровоград", що живить водою обласний центр та низку інших населених пунктів області.

– Народився я в селі Олено-Косогорівці Великовисківського (тепер – Кіровоградського) району, – розповідає Іван Степанович. – Закінчивши школу, вступив до Кіровоградського будівельного технікуму, який закінчив 1955 року, здобувши спеціальність техніка-будівельника. Працював майстром БУ "Атасурудбуд": будував дамбу для створення озера від ріки Атасу, що тече під пісками поблизу космодрому "Байконур". Та побачити її вже зведеною не довелося, бо настав час іти на строкову службу. Проходив її в інженерних військах у Білорусії, де служив командиром відділення – сапером-мінером…

Після військової служби наш земляк влаштувався на роботу бетонярем БУ "Прокатбуд" тресту "Донбасканалбуд" у місті Горлівці, працював майстром. Брав участь у будівництві водоводу "Сіверський Донець – Донбас".

Працюючи вже в організації "Гідроспецбуд-2" виконробом та старшим виконробом, Іван Могильний став учасником реалізації не лише такого масштабного проекту, як водогін "Дніпро – Кіровоград", а й будував набережну та її інфраструктуру в нашому обласному центрі. Реалізацію цього проекту, на жаль, свого часу через припинення фінансування робіт не завершили.

– За час роботи в нашій організації, – каже директор ПАТ "Кіровоградгідроспецбуд" Володимир Петреченко, – Іван Степанович брав активну участь у будівництві й реконструкції водопровідних та каналізаційних мереж міста. Під його керівництвом прокладено десятки кілометрів комунікацій на вулицях Карла Маркса, Шевченка, Калініна, Леніна, Володарського, Орджонікідзе, Героїв Сталінграда, Жовтневої Революції, проспекті Правди тощо. Він зарекомендував себе як досвідчений спеціаліст і зразковий організатор робіт. Постійно прагне впроваджувати у виробництво новітні технології. Розробив і запровадив безтраншейне прокладання мереж у місцях перетину автомобільних і залізничних доріг, нову технологію опоряджувальних робіт гідротехнічних споруд, прокладання водопровідних і каналізаційних мереж у водонасичених і просадочних ґрунтах, будівництво колодязів кесонним методом.

Івана Степановича за його трудову діяльність неодноразово нагороджували грамотами й цінними подарунками Мінмонтажспецбуду СРСР та УРСР, тресту "Дніпроспецбуд", обласних та міських адміністрацій. Протягом останніх десяти років під керівництвом Івана Могильного здійснено реконструкцію житлового будинку № 2 на вулиці Струмковій, будівництво напірного каналізаційного колектора на вулиці Братиславській, резервуара чистої води на десять тисяч кубічних метрів для поліпшення водопостачання Кіровограда, 140-квартирного та 120-квартирного житлових будинків для військовослужбовців на вулицях Маршала Конєва та Космонавта Попова, резервуара насосної станції "Зона II А" (будівництво через брак коштів у замовника робіт законсервовано), прокладено вододопроводи в Арнаутовому та на вулиці Сухумській.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
У Тибеті відбувалися незвичайні протести проти китайської влади. Які ж причини цього явища? - BBC News Україна
Згідно з інформацією Андрющенка, загарбники розпочали процес депортації родичів військовослужбовців Збройних Сил України з територій, що знаходяться під окупацією.
Україна працює над створенням ракети "Трембіта", яка має можливість досягати Москви.
Теги