Помаранчевий – не значить безпечний

Восьмого квітня відбулося позачергове засідання міської комісії з техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де було прийнято рішення перевести учнів освітніх закладів міста на дистанційне навчання з 12 по 24 квітня. Це стосується й вихованців позашкільних закладів. Дитячі садочки працюватимуть у звичайному режимі.

Також на «ковідній» базі – стаціонарі №1 центральної міської лікарні – в терміновому порядку облаштовується пост №2 інтенсивної терапії на 11 ліжок із забезпеченням пацієнтів кисневою підтримкою. Відповідне рішення спричинене тим, що в місті значно збільшилась кількість хворих на коронавірусну інфекцію та важкі пневмонії без підтвердженого результату на COVID-19.

Про все це йшла мова на прес-конференції, в якій взяли участь заступник міського голови Сергій Колодяжний, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко, начальниці управлінь охорони здоровʼя та освіти Оксана Макарук та Лариса Костенко відповідно.

– Станом на восьме квітня маємо 147 госпіталізованих хворих на коронавірусну інфекцію у стаціонар №1 центральної міської лікарні. У стаціонарі №2 ЦМЛ всі відділення перепрофільовані для лікування хворих на пневмонії, які протікають зі значними ускладненнями, – повідомив Сергій Колодяжний. – Зараз там лікуються 375 пацієнтів. Також ми розробили графіки залучення медиків до роботи із важкими пацієнтами, а саме лікарів-
анестезіологів, медичних сестер тощо.

– На ранок восьмого квітня до стаціонару №1 привезли девʼятьох пацієнтів, з них семеро – з підтвердженим діагнозом COVID-19, двоє чекають результатів тестування, – сказала Оксана Макарук. – І так щодня. Люди надходять у тяжкому стані з багатьох причин. В основному через те, що мають супутні хвороби. І мова не йде лише про людей поважного віку. Всі наявні девʼять апаратів ШВЛ задіяні. Тому ми вимушені були відкривати пост №2 інтенсивної терапії із залученням туди працівників інших медзакладів, а саме лікарів-анестезіологів, медичних сестер тощо. Наші можливості на межі.

Щоб перервати ланцюжок передачі інфекції, з наступного тижня всі школи міста переводяться на дистанційне навчання. Лариса Костенко зауважила, що зараз 20 відсотків дітей та педпрацівників хворіють. В основному на ГРВІ, але є випадки коронавірусної інфекції, через що у трьох садочках закриті окремі групи.

На перешкоді поширенню коронавірусної інфекції може стати своєчасне вакцинування населення. Серед педагогів висловили згоду на отримання щеплення понад 500 осіб. Щодня вакцинуються 20 - 30 працівників освіти.

Сергій Коваленко закликав кропивничан суворо дотримуватись всіх карантинних обмежень, щоб місто не потрапило у червону зону. Тільки так можна розірвати ланцюг заражень.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також