Перший керманич Ленінського району

17 серпня виповнилось 76 років Сергію Сергійовичу Ліновиченку, який стояв біля витоків Ленінського району міста Кіровограда, понад десять років очолював Ленінський районний комітет Компартії України, був депутатом Ленінської районної ради перших трьох скликань. Урочисте вшанування ветерана відбулось у приміщенні Ленінської районної у місті Кіровограді ради.

Привітати Сергія Сергійовича прийшли його колишні соратники, нинішнє керівництво та працівники виконавчих органів районної ради, представники трудового колективу ВАТ "Червона зірка", звідки розпочинався трудовий шлях іменинника.

Чимало теплих слів пролунало того дня на адресу винуватця свята. Колишні колеги по роботі згадали ті часи, коли доводилось працювати не покладаючи рук, щоб створити район таким, яким нині його знають кіровоградці. Нинішній голова Ленінської районної у місті Кіровограді ради Валерій Заботкін відзначив, що 37-річна історія району, його здобутки – то, передусім, заслуга його першого керманича. Він зачитав привітання від міського голови Олександра Саінсуса, голови обласної державної адміністрації Сергія Ларіна та висловив сподівання, що Сергій Сергійович, незважаючи на вік, буде й надалі займати таку ж активну життєву позицію, як і донині, передаватиме молоді свій чималий професійний та життєвий досвід.

Пліч-о-пліч із Сергієм Ліновиченком трудився Валерій Манухін, який згодом чимало років очолював Ленінську районну раду. Він відзначив, що Сергій Сергійович доклав чимало зусиль у часи, коли в країні існувала партійна вертикаль, для створення органів самоорганізації населення, які тоді були передвісниками місцевого самоврядування. Саме завдяки Сергію Ліновиченку в Ленінському районі було створено вісім мікрорайонів.

– Скільки вартувало нам зусиль, щоб тодішню взуттєву фабрику перенести з пристосованих приміщень у центрі міста у 101-й мікрорайон, – згадує Сергій Сергійович. – Завод "Більшовик", який димів біля головного корпусу педагогічного університету на вулиці Шевченка, також перевели у нові приміщення. Чим не добрі справи для міста? А мікрорайони Шкільний, Червонозорівський, Студентський та інші й зараз на слуху в кіровоградців. До 1985 року я працював секретарем Ленінського райкому партії. За десять років від дня створення району чимало вдалося побудувати. Облаштували зелені зони, сквери, парки, дитячі майданчики. Прикро стає, що плоди нашої праці іноді безжально руйнуються. Так не повинно бути. Наступні покоління мають розвивати та доповнювати надбання попередників. А ми залишили нащадкам гарну спадщину.

Читайте також