Є переможці, та немає переможених

Ось уже 43 рази поспіль на Кіровоградщині під час весняних канікул проходить зліт молодих учителів. Чимало наших сусідів хотіли запровадити таку ж традицію й у себе, але за рік – два відмовлялися від ідеї. Бо неймовірно складно продумати, організувати, провести таке свято. Та в Кіровограді все ж є ентузіасти, котрим це під силу.

Урочистості, на які з’їхалося майже півтори сотні освітян з усіх куточків області, починалися в сесійній залі ОДА. Привітати педагогів-початківців прийшли голови облдержадміністрації Олександр Петік та облради Олександр Чорноіваненко, голова ради ФПУ Сергій Петров, ректори провідних місцевих вишів, гості з інших міст України. Представники влади зичили молодим учителям вивести освіту на європейський рівень, зі свого боку пообіцявши докласти максимум зусиль, аби робота педагога стала престижною, а працювати їм було комфортно. Принагідно Олександр Петік та Олександр Чорноіваненко відзначили наймолодшу за віком учасницю зльоту – вчительку початкових класів Ясинуватської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Олександрійської районної ради Юлію Кравченкову.

Незабутнім моментом зльоту став і виступ на Всеукраїнській науково-практичній конференції до 95-річчя від дня народження видатного педагога-земляка Івана Ткаченка, що проходила на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, столичного професора академіка АН Ольги Сухомлинської. Педагогам цікаво було дізнатися, як розвивалися дружні стосунки між двома найвидатнішими педагогами минулого століття – її батьком та І. Ткаченком, які сторони їхньої діяльності ще не розкриті дослідниками. До слова, один із них – директор музею Олександрійського педколеджу Ілля Шевченко – звернув увагу присутніх на дивовижну здатність Івана Гуровича дивитися в очі співрозмовнику чисто і відкрито.

Організували обком профспілки працівників освіти і науки, обласний Будинок учителя, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти й екскурсію до Богданівки Знам’янського району, де вчителював сам Ткаченко.

Третій день зльоту проходив на Черкащині, оскільки частина його була присвячена вшануванню пам’яті Тараса Шевченка. На "Тарасовій горі" у Каневі кожен мав можливість покласти квіти до підніжжя пам’ятника та віддати данину пам’яті великому українському Пророку, поезія якого і в наш час залишається актуальною.

Одним із найулюбленіших етапів зльоту традиційно був конкурс "Міс Освітянка-2014" та "Містер Освітянин-2014", де молодь вправлялася в професійній майстерності, загальній ерудиції та вмінні схилити на свій бік членів журі. Цьогорічними переможцями стали Дарія Свердленко з Бобринецького району і Сергій Шевченко з Маловисківського. Але це той із небагатьох конкурсів, де є переможці, та немає переможених.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги