Лілія Гриневич: Кропивницький – місто світлих людей та цікавого досвіду

Під час свого робочого візиту на Кіровоградщину, що відбувся 19 лютого, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич побувала в кропивницькій загальноосвітній школі № 25, де за пілотною програмою «Нова українська школа» навчаються учні двох перших класів.
Разом з міністром до навчального закладу завітали батьки дітей які тут навчаються, а також обласні й міські освітні керівники. Лілія Гриневич розповіла, що з першого вересня цього року вже всі першокласники в Україні навчатимуться за новітніми інтерактивними методиками, які вчителі застосовуватимуть відповідно до вікових особливостей дітей.
Уже розроблено дистанційний курс навчання для вчителів першого класу (він є на сайті Міністерства освіти). Усі 22 тисячі педагогічних працівників, які будуть залучені до навчання дітей у першому класі, мають пройти змішане навчання (частину дистанційного і частину очного задля того, щоб засвоїти нові методики викладання). Лілія Гриневич наголосила, що вчителі не повинні прищеплювати дітям комплекси, а допомагати розкриватися, вчити ладнати з іншими людьми та розв’язувати виниклі проблеми. За словами міністра, нова українська школа має не лише насичувати знаннями, а й готувати до реального життя в ХХІ столітті.
Під час зустрічі очільниці освітнього міністерства показали нове обладнання для кабінетів фізики, зокрема електронно-вимірювальну лабораторію, та обладнання для військово-спортивної гри «Лазертаг», що справило на високопосадовицю велике враження. Вона була приємно подивована інтерактивним методом вивчення предмета «Захисник Вітчизни».
– Ми бачимо на прикладі цієї та багатьох інших шкіл України, як відбувається реалізація нових ідей активного навчання за допомогою нових технологій, – зазначила Лілія Гриневич. – Ми побачили чудовий приклад викладання навчального предмета «Захист Вітчизни», як з допомогою новітніх технологій учні можуть включатися в діяльнісне навчання, яке є результативним. Це – досвід організованого підходу, коли обладнання використовують не для однієї школи, а на ньому навчають хлопців й з інших шкіл. Такий досвід вивчення цього предмета вартий поширення і в інших навчальних закладах України…
Учителям початкових експериментальних класів Галині Прокопенко та Людмилі Журавльовій за високий професіоналізм, сумлінну працю та вагомий особистий внесок у розроблення інноваційної моделі «Нова українська школа» міністр вручила подяки Міністерства освіти і науки України. А вже після поверенення до столиці Лілія Гриневич написала у Фейсбуці: «Окремою темою, звісно, стала реформа та необхідні зміни. У межах поїздки я мала можливість відвідати одну з пілотних шкіл, а також ознайомитись з опорною школою. В обох закладах педагогічні працівники справили неймовірне враження. Від таких людей можна підзаряджати електронні прилади – такий заряд від них йде) Підсумовуючи, відрядження вдалося. Була можливість поговорити як про успіхи, так і проблеми. Такі заходи дозволяють більш тверезо поглянути на дійсність, побачити її з точки зору різних регіонів, людей, обставин. Неможливо робити реформу, якщо 24/7 киснеш у столичному кабінеті. Кропивницький, та й уся Кіровоградщина, – місце великих контрастів, світлих людей та цікавого досвіду. Дякую всім, хто супроводжував мене та займався організаційними питаннями. Разом ми можемо більше».
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також