Педконференція по-новому

Традиційна щорічна серпнева нарада кропивницьких педагогів напередодні початку навчального року пройшла минулого вівторка зовсім не традиційно. І місце наради, і її антураж, і вбрані переважно в кольори українського прапора жінки-педагоги – усе було незвичним.
Цього разу міських педагогів запросили до академічного обласного музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького, у холі якого для них грав камерний оркестр "Концертіно", а на початку пленарної частини наради танцювали юні артисти народного хореографічного ансамблю "Світанок".
Розпочався захід, на якому було підбито підсумки минулого навчального року й окреслено завдання на наступний, з привітань заступника міського голови з гуманітарних питань Наталії Дзюби, начальника міського управління освіти Лариси Костенко, проректора КДПУ ім. В. Винниченка Сергія Михиди, до яких згодом приєдналися й лідери міських освітянських профспілок Олександр Дзюба та Володимир Фундовний. Побачили й почули педагоги й відеопривітання від міського голови Андрія Райковича, від нього ж їм на сцену винесли великого кошика з квітами.
– Кількома словами охарактеризувати освітян нашого міста – непросто. Адже кожна школа, кожен дитсадок – це творчі колективи, творчі центри, де виховують дошкільнят й учнів, – зазначив очільник Кропивницького. – А кожен вихователь, учитель – це талановиті, творчі люди, які віддають свої серця дітям. Тому наше місто пишається своїми навчальними закладами. Це – наша гордість, наша надія, наша освітянська слава. Я з великим задоволенням відвідую наші школи і дитсадки. Але мій настрій буде значно кращим і на душі в мене буде значно веселіше, коли в кожному навчальному закладі будуть сучасні навчальні технології, сучасні обладнані комп’ютерні класи, сучасні спортзали. Бажаю усім освітянам мирного навчального року, гарних результатів у роботі і талановитих учнів, а школярам – успіхів у навчанні.
Присутні в залі побачили на широкому екрані кадри, які розповіли про 25 освітянських років у нашому місті – від 1991-го й до сьогодення. Після цього дійшла черга до нагороджень успішних педагогів відзнаками міської ради, ОДА та сертифікатами на отримання грошових заохочень. Привітали педагоги й 25 своїх молодих колег, які щойно стали новими членами колективів наших дитсадків і шкіл.
Лариса Костенко розповіла, що до міської дошкільної навчальної мережі входять 39 закладів та 10 дошкільних відділень при НВО, де навчають і виховують 10 460 дітей. І додала, що у двох дошкільних відділеннях при НВО буде відкрито дві додаткові групи на 40 місць.
Однією з основних подій нового навчального року є розвантаження навчальних програм для 1–4-х класів, які застосовуватимуть у початковій школі. Одні з перших в Україні наші освітяни запровадили інклюзивне навчання, що створило передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, до загальношкільного середовища. На 12 відсотків (з 172 до 201 осіб) збільшилася кількість учнів з особливими потребами, для яких навчально-виховний процес організовано у спеціальних класах загальноосвітніх шкіл за місцем проживання дітей.
Триває виконання державної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Закрито останню групу для таких дітей у дитячому будинку "Барвінок", а заклад надалі працюватиме лише як дошкільний. Одним із пріоритетних завдань реформування сфери загальної середньої освіти в Україні є організація профільного навчання старшокласників, зазначила Лариса Костенко. Управління освіти Кіровоградської міської ради проводить профорієнтаційну кампанію серед учнів старших класів "Обери майбутню професію" в межах проекту "Якісна профільна освіта – кожній дитині".
У місті діють п’ять комунальних позашкільних навчальних закладів та 20 центрів при НВО, в яких працюють 800 гуртків. Загалом, позашкільною освітою охоплено 12 500 школярів.
Значної уваги міське управління освіти приділяє комп’ютеризації закладів освіти. Для них придбано нові планшети та сучасні ноутбуки. У вересні до шкіл надійдуть 146 одиниць техніки та 41 персональний комп’ютер від уряду Китайської Народної Республіки. У 2016/2017 навчальному році буде продовжено роботу над проектом "Майбутній захисник Вітчизни". На базі опірних навчальних закладів (НВО № 16, № 35, "ЗОШ-інтернат" і НВК № 26) учні 10–11 класів вивчатимуть предмет "Захист Вітчизни". Продовжиться реалізація спільного проекту "Урок плавання" міського управління освіти та СДЮШОР "Надія"…
Завершилося пленарне частина серпневої педагогічної наради освітян Кропивницького в холі театру, де найкращі вчителі-предметники розповіли колегам про свою роботу та поділилися з ними набутим досвідом.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також