Шкода від отрутохімікатів

Сільськогосподарські отрутохімікати, або пестициди, — це хімічні речовини, які використовують для боротьби зі шкідниками і хворобами рослин, бур'янами, шкідниками зерна, деревини, вовни, шкіри, виробів з бавовни, з ектопаразитами свійських тварин, переносниками захворювань людини і тварин.

Отрутохімікати головним чином проникають в організм людини в умовах виробництва через дихальні шляхи, травний канал, шкірні покриви і слизові оболонки. Найнебезпечнішим є інгаляційний шлях. У разі потрапляння в печінку через ворітну вену отрутохімікати частково затримуються і знешкоджуються. В організмі отрутохімікати зазнають різних перетворень. Основними шляхами їхнього виділення є нирки і кишки. Вони можуть також виводитися через легені, сальні й потові залози шкіри, грудну залозу.

Особи, які працюють з мінеральними добривами, повинні дотримуватись певних заходів захисту. Добрива необхідно утримувати в такій тарі, щоб виключити пилоутворення. Оскільки пил діє на шкіру і слизові оболонки, треба користуватись спецодягом, рукавицями та захисними окулярами. При відсутності спеціального респіратора для захисту органів дихання і очей від пилу можна самому виготовити маску з 12 шарів марлі.

Під час роботи в запилених місцях не слід курити. Пити і їсти треба після ретельного промивання ротової порожнини, щоб не заковтувати пил у шлунок. Після роботи необхідно зняти спецодяг і добре вимитись під душем. Їжа повинна бути насичена вітамінами (молоко, фрукти, овочі).

Перша допомога при отруєнні хімікатами:
- якщо отруєння виникло в приміщенні, то потерпілого треба вивести на свіже повітря, звільнити від одягу, який забруднений отрутохімікатами. Знімати одяг треба обережно, щоб уникнути потрапляння отрутохімікатів на шкіру потерпілого і особи, яка надає допомогу;
- якщо отрута потрапила до організму через шлунково-кишковий тракт, то дати потерпілому декілька склянок теплої води чи слабкого розчину марганцевокислого калію, чим викликати блювоту;
- після цього для зв’язування отрути потерпілому треба дати випити активоване вугілля, а потім — сольове послаблювальне;
- у разі непритомності потерпілого повертають до тями за допомогою нашатирного спирту;
- при потраплянні отрутохімікатів в очі треба старанно їх промити водою чи двовідсотковим розчином харчової соди;
- необхідно обов’язково звернутись до лікаря для отримання медичної допомоги.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги