Пам’ятаймо своє, цінуймо його…

В обласному художньому музеї за участі бандуристів музичної школи № 2 ім. Ю. Мейтуса пройшов вечір пам’яті з’їзду розстріляних 1934 року бандуристів.

Про одну з найтрагічніших сторінок українського кобзарства вихованцям обласної школи мистецтв “Пролісок” та іншим присутнім розповіла музикознавець кандидат мистецтвознавства Марини Долгих. Представлені в музеї картини на цю тему посилювали враження від почутого. Прекрасну музичну програму представили учні відомої далеко за межами Кіровограда викладачки-бандуристки Тетяни Поліщук – Ігор Таран, Олександр Малахатько та Юрій Баранок. Усіх їх можна сміливо назвати не тільки патріотами українського народного мелосу, срібноголосої бандури, а й рідного краю.

Тетяна Поліщук, колишня солістка Чернігівської капели бандуристів, більше 35 років присвятила вихованню юних бандуристів. Сашко Малахатько, випускник школи, спеціально приїхав на зустріч з Києва, де навчається в Національному університеті харчових технологій. Юрій Баранок закінчив музичну школу більше 20 років тому, помандрував світами, став приватним підприємцем, яхтсменом, має щасливу сім’ю з трьома дітьми, бандура та народна пісня посідають значне місце в його житті. Найбільшу кількість оплесків отримав найменший з бандуристів – Ігор Таран, учень музичної школи № 2, переможець міського конкурсу “Дитина року”, неодноразовий переможець усеукраїнських та міжнародних конкурсів, який презентував бандуру та кіровоградських талановитих дітей у Чехії, Болгарії, Франції. Найкращою підтримкою пам’яті про мистецьку історію Батьківщини стало виконання улюблених народних пісень усіма присутніми на цьому прекрасному вечорі.

Читайте також