Урочистості з нагоди 261-ї річниці з дня заснування Кіровограда розпочались в суботу із святкувань в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Кропивницького. Присутніх кіровоградців вітали голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, секретар міської ради Іван Марковський. Найкращим працівникам різних галузей були вручені відзнаки, почесні грамоти та нагороди, але найбільше оплесків дісталось героям АТО.
– Цьогорічний День міста припадає на важкі часи: на сході країни триває війна, де наші земляки зі зброєю в руках відстоюють єдність та незалежність України, – зазначив Іван Марковський. – Тому все, що ми, кіровоградці, робили у своєму місті впродовж року, всі свої дії і вчинки ми звіряли по вчинках цих хлопців. І у цей надзвичайно складний для всієї нашої країни рік ми не опустили руки, ми продовжували розбудовувати рідне місто, робити його кращим і комфортнішим для життя. Цього року в Кіровограді реалізується масштабна програма ремонту міських доріг, прибудинкових територій, закладів освіти і охорони здоров’я. Вперше за десятки років розчищено Інгул й обвідний канал, а кіровоградці отримали в подарунок ще одну чудову зелену зону відпочинку – парк імні Пушкіна. Переконаний, що для нової міської влади, яку оберуть мешканці міста вже через місяць, буде справою честі підтримати заданий нами темп соціально-економічного розвитку обласного центру.
Згодом свято перемістилось до вищезгаданого оновленого парку імені Пушкіна, де свої програми представили творчі колективи міста, грав духовий оркестр, діяли виставки народно-прикладного мистецтва, відбувались спортивні змагання, дитячі конкурси тощо.
У рамках святкування Дня міста запрошував відвідувачів центральноукраїнський музейно-туристичний фестиваль, на якому були представлені найпопулярніші туристичні маршрути рідного краю, а працівники музеїв обласного центру розповіли відвідувачам про цікавинки історії, народні умільці провели майстер-класи, фотографи розгорнули виставку своїх робіт, на яких були відображені куточки Кіровоградщини.
А от директор міського музею музичної культури імені Кароля Шимановського Олександр Полячок разом із своєю донькою Марією, вбрані в етнічні костюми українського Придніпров’я, представили експозицію, присвячену найцікавішому проекту цього року – пісні села Тимошівки (батьківщини Кароля Шимановського), а також навколишніх сіл Розумівки, Липняжки та ін.
– Програму ми демонстрували як у Кіровограді, так і у місті Закопаному (Польща) на музичному фестивалі імені Кароля Шимановського, – розповів Олександр Полячок.– Саме в цьому місті – єдиному у Польщі – є музей цього видатного композитора, якого однаково шанують і в Україні, і в Польщі. Представлені народні пісні були записані нашими фольклористами Олександром і Наталією Терещенками, і ось тепер вони отримали нове життя у виконанні учасників ансамблю “Млиночок”.
Заняття на всі смаки можна було віднайти цього дня у парку імені Пушкіна. Ось вчитель фізкультури ЗОШ №32 Василь Коломієць привіз ходулі для того, щоб маленькі кіровоградці спробували ходити на них, розвивати координацію рухів, спритність та інші фізичні якості. Дітям дуже сподобалась така розвага, але не кожен міг ходити на ходулях з першого разу.
– Ходьбу на ходулях я досить активно впроваджую на уроках фізкультури у молодшій школі, – каже Василь Пилипович. – Окрім розвитку вправності рухів, для учнів це – можливість попередити сколіоз, плоскостопість, що дуже дошкуляє нинішнім школярам.
А от працівники дошкільних навчальних закладів міста №№ 67, 3, 61, 62, 14 запропонували дітлашні поринути у справжню казку, поспілкуватись із її героями.
На святі до журналістів "ВГ" підійшов колишній міський голова Володимир Пузаков, який висловив бажання поділитися своїми враженнями і від цьогорічного свята і взагалі від того, що зроблено нинішньою міською владою за останній час:
– Я хочу висловити подяку Івану Марковському та всім працівникам підрозділів виконавчих органів міської ради за те, що в місті за останній рік зроблено дуже багато корисного. Зокрема, виконано величезні обсяги ремонтів доріг, тротуарів, внутрішньодворових робіт. Як колишній керівник міста я знаю, скільки праці в це вкладено, скільки зусиль було витрачено на те, аби знайти необхідні кошти й максимально раціонально їх використати. Звичайно, роботи ще вистачає – треба привести до ладу Центральній сквер, площу Богдана Хмельницького, довести до завершення роботи в парку Ковалівському. Варто приділити увагу й культурі – зокрема, добудувати музей Шимановського. Й про розваги не слід забувати – є, скажімо, ідея відкрити в обласному центрі “Макдональдс” та аквапарк. Сподіваюсь,що нова влада, яку виберуть кіровоградці, гідно продовжить всі ці добрі справи, і Кіровоград стане ще охайнішим і креативнішим.
У гарному настрої юрмився народ у парку імені Пушкіна. Яблуку ніде було впасти від такої кількості людей, а вони все поспішали, адже програма свята була напрочуд цікавою та різноплановою. І кіровоградцям це подобалось.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА