Олександр Саінсус: Головне — наповнення бюджету

На початку зустрічі з журналістами, яка відбулася у вівторок, міський голова підкреслив, що стан виконання всіх соціальних програм, вирішення нагальних питань життєзабезпечення Кіровограда у першу чергу залежать від наповнюваності міської казни.
– З початку року до міського бюджету надійшли 388 мільйонів гривень, що становить 116,7 відсотка до показника відповідного періоду минулого року, – повідомив Олександр Саінсус. – Левову частку надходжень, як і раніше, отримуємо від податку з доходів фізичних осіб, котрого надійшло 143,5 мільйона гривень, або 109,5 відсотка до минулорічного показника. Звісно, цей приріст невеликий і не відповідає ні нашим планам, ні нашим бажанням, але у наших платників були певні труднощі, які не дозволили досягти вищих темпів зростання по надходженнях від цього виду податку. Позитивна тенденція спостерігається і щодо надходжень від плати за землю. Порівняно з відповідним періодом минулого року вони зросли на 14 відсотків. Бюджет розвитку виконаний у повному обсязі, за сім місяців він склав 19,5 мільйонів гривень, що в 1,8 раза більше, ніж за відповідний період минулого року.
Щодо видатків, то 56 відсотків із них ми витратили на освіту, майже 30 відсотків – на заклади охорони здоров’я, решта – на інші галузі: житлово-комунальне господарство, культуру, фізкультуру і спорт. Таке ж співвідношення було й минулого року.
Олександр Саінсус зупинився на тих напрямках роботи, які є пріоритетними нині для влади. Так, за його словами, суттєво поліпшилася ситуація із відкриттям нових робочих місць. З початку року їх створено 3181, ліквідовано 2381, таким чином загальна кількість створених робочих місць перевищила кількість ліквідованих на 33,6 відсотка, або на 800 одиниць.
– Вживаються заходи й для легалізації робочих місць, – підкреслив Олександр Саінсус. –Зокрема, з початку року, обстежено 790 підприємств, на яких виявлено 400 «тіньових» робочих місць, 363 із них уже легалізовано. А це – заробітна плата людей, надходження до бюджету. Ще одна позитивна тенденція, що є результатом постійної і наполегливої роботи влади, – зменшення заборгованості із заробітної плати. Якщо на кінець липня минулого року вона становила більше 12 мільйонів гривень, то зараз – 7,8 мільйона гривень.
У торговельній галузі пріоритетним залишається проект «Купуй кіровоградське!», у рамках якого в місті працюють соціальний магазин та 16 соціальних відділів.
Значний обсяг робіт виконано в галузі житлово-комунального господарства. Олександр Саінсус нагадав, що нинішнього року заплановано капітально відремонтувати 38 покрівель багатоповерхових будинків та полагодити 120 ліфтів. 65 підйомників та 16 покрівель уже відремонтовані. Ліквідовано з початку року 23 стихійних сміттєзвалища. Більше 12 мільйонів гривень разом із субвенцією із державного бюджету передбачено в цьому році на ремонт доріг. У переліку – 41 вулиця, на 16 дорожнє покриття уже відремонтовано. Як підкреслив міський голова, завдяки плідній співпраці з Міністерством регіонального розвитку, комітетами Верховної Ради Кіровоград отримав 15 мільйонів гривень субвенції на соціальний розвиток. 3,3 мільйона гривень із цих коштів передбачені на реалізацію програми «Світле місто», у рамках якої буде відновлене освітлення на 45 вулицях, ці роботи вже розпочалися. Також триває капітальний ремонт школи-гімназії імені Шевченка, реабілітаційного центру для дітей інвалідів, ЗОШ №12. Ведуться ремонтні роботи в лікувальних закладах – зокрема, у дитячому інфекційному відділенні центральної міської лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги (тут уже відремонтовано пральню, відкрито хірургічне відділення з новим обладнанням, киснева станція).
Стосовно освітньої галузі, міський голова повідомив, що вже придбано сім комп’ютерних класів, дві інтерактивні дошки. Якщо торік у пришкільних таборах було оздоровлено 35 відсотків школярів, то нинішнього – 57 відсотків. Успішним видався проект залучення учнів та молоді до оплачуваних громадських робіт. Порівняно з минулим роком кількість бажаючих взяти у ньому участь значно збільшилася, відповідно, збільшено й фінансування на ці цілі із міського бюджету та залучено кошти із обласного. Розповідаючи про досягнення у галузі охорони здоров’я, Олександр Саінсус зупинився на медико-соціальній акції «Здорові жителі – здорове місто», у рамках якої тільки з початку року обстежено більше п’яти тисяч жителів. Триває також облаштування чотирьох діагностичних центрів у поліклініках №№1,3,5 та дитячій поліклініці. Для них уже виділено необхідне обладнання, зараз ведеться ремонт у приміщеннях, де ці центри розмістяться. Передбачається, що вони запрацюють уже восени нинішнього року. Також у планах – модернізація системи опалення пологового будинку №2.
Під час прес-конференції міський голова відповів на запитання журналістів стосовно долі окремих довгобудів, реалізації програм «Безпечне місто», «Світле місто», планів влади щодо облаштування парків та скверів. Також Олександр Саінсус висловив свою позицію стосовно встановлення у дворах багатоповерхових будинків гаражів: керівник міста переконаний, ця практика є неправильною.
– На зустрічах із людьми я пояснюю: якщо мешканці всіх квартир у всіх багатоповерхівках забажають під своїми вікнами поставити гаражі, у двори заїхати буде неможливо. Тим більше, що торік вже був випадок, коли у багатоповерхівці загорілася квартира, а пожежна машина не могла під’їхати до будинку. Якщо ж комусь давати дозвіл на встановлення гаража, а комусь – ні, це буде несправедливо. Особисто я – прихильник облаштування багатоповерхових стоянок за досвідом інших міст, іншого виходу я не бачу.
У зв’язку із тим, що продовжують надходити скарги стосовно встановлення антен на дахах багатоповерхівок, Олександр Саінсус нагадав, що ще 28 жовтня минулого року він підписав розпорядження, яким заборонено встановлення будь-яких антен – мобільного зв’язку, кабельного телебачення й таке інше – на дахах багатоквартирних будинків без дозволів мешканців.

Читайте також