Олександр Полячок: «Готуємося до фестивалю»

До об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" імені Кароля Шимановського входять декілька сотень осіб. Від минулого літа організація провела низку культурницьких заходів, про що "ВГ" розповів керівник об’єднання директор музею музичної культури імені Кароля Шимановського (при музичній школі № 1 імені Генріха Нейгауза) Олександр Полячок.

– Починаючи з вересня минулого року, наша організація спільно з іншими (зокрема, з музеєм музичної культури) провела низку культурницьких заходів, – зазначив лідер польської громади області. – У вересні в ОУНБ імені Дмитра Чижевського відбулася зустріч з полькою Станіславою Хобіан-Шерон, яка тривалий час мешкає у Франції (під час війни 1941 – 1945 років та після неї вона перебувала у засланні в Казахстані). Жінка презентувала свою книгу "Мандрівні маки". Невдовзі після цієї зустрічі група членів "Полонії" побувала в Центральній Польщі, де відвідала міста Гнєзно, Торунь та інші.

Дев’ятого жовтня до нас у Кіровоград на запрошення "Полонії" завітав фортепіанний дует із Сілезького воєводства (Польща). Дует виступив у музичному училищі й виконав маловідомі у нас твори польських композиторів. А в листопаді вже українські музиканти зі Львова в обласній філармонії відіграли програму із творів патрона нашого товариства.

На початку року учні суботньої школи з вивчення польської мови при "Полонії" разом з учнями Кіровоградського колегіуму представили глядачам польський вертеп – "яселка". На виставі, окрім кіровоградських глядачів, були присутніми й представники Консульського відділу посольства Польщі в Україні.

А 12 травня наше об’єднання спільно з кількома іншими громадськими організаціями та державними органами зорганізували й провели в Кіровограді фестиваль польської та української культур "Назустріч Євро-2012", який відбувся як з нагоди близького Єврочемпіонату з футболу, так і у зв’язку з відзначенням у Київському консульському окрузі (до нього входять Київська, Чернігівська, Черкаська й Кіровоградська області) XI Дня Полонії та поляків за кордоном. У Ковалівському парку зранку пройшов концерт польської пісні за участі солістів та колективів об’єднання поляків Кіровоградщини "Полонія" й учасників усеукраїнського конкурсу читців польської поезії "Креси". А під час відкриття фестивалю – концерт польської й української пісні й танцю за участі колективів з Кіровограда (хореографічний ансамбль "Аеліта", духовий оркестр "Зміна", інструментальний ансамбль "Гармонія"), а також ансамблів – лауреатів міжнародних фестивалів "Ластівки" та "Поляни з-над Дніпра" (обидвоє – з Києва), а також "Біла Церква" з однойменного міста. Того ж дня в межах програми фестивалю в костелі Святого Духа відбулися виступи учнів польської суботньої школи та міського муніципального камерного хору, який виконав декілька хорових творів Кароля Шимановського та духовні композиції.

На фестиваль приїхали члени польських товариств з усього Київського консульського округу, а також керівник Консульського відділу посольства Польщі в Україні Рафал Вольський, консул Дорота Дмуховська та в.о. голови Спілки поляків в Україні Антон Стефанович.

У тому ж таки травні "Полонія" підготувала до Дня Європи і представила в дендропарку мистецьку програму про Польщу, а також взяла участь у Фестивалі польської культури в Білій Церкві. А другого червня – у київському концерті, присвяченому відкриттю Євро-2012.

Нині готуємося до Музичного фестивалю імені Кароля Шимановського, який відбудеться в Кіровограді в першій половині жовтня. Його складовою частиною мають стати наукова конференція та виставка "Відроджені шедеври". Присвячуємо захід 130-річчю від дня народження нашого відомого земляка та 75-річчю його смерті. Очікуємо на гостину представників України, Польщі, Росії. Окрім цього, наше об’єднання спільно з музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського, обласною, міською владою та польською стороною провадить роботу щодо завершення ремонту будинку, в якому жив Кароль Шимановський, аби створити там музей і Центр польської культури.

Читайте також