Торговельна галузь Кіровограда продовжує розвиватися. Відкриття у 2011 році нових об’єктів торгівлі забезпечило створення 718 робочих місць, а за чотири місяці 2012 року в закладах торгівлі знайшли собі роботу ще 111 кіровоградців. Про це повідомила на апаратній нараді міського голови Олександра Саінсуса начальник управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування міської ради Тетяна Бєлова, яка звітувала про стан і головні завдання сфери торговельного обслуговування населення в обласному центрі.
У другому півріччі нинішнього року заплановане відкриття ще кількох нових торговельних об’єктів, а саме: трьох магазинів ТОВ «АТБ-Маркет» за адресами: вул. Преображенська,109, вул. Куроп’ятникова,23, вул. Металургів,5 (с.Нове), супермаркету «ЕКО-Маркет» по вул.Полтавській,28-а та магазину «Реал» вул. В.Перспективній, 46 (зараз у його приміщенні триває реконструкція) . Після введення їх в експлуатацію буде додатково створено понад сто робочих місць. У рамках проекту «Кіровоград – креативне місто» передбачається відкриття після реконструкції магазину «Школяр» по вул. Дворцовій, 16/7, де у продажу будуть сувеніри та вироби ужиткового мистецтва із символікою Кіровограда.
У рамках реалізації завдань обласної програми «Центральний регіон-2015» проводилась робота із залучення підприємств торгівлі до участі у програмі «Купуй кіровоградське!», учасниками якої на кінець 2011 року стали 30 суб’єктів господарювання, що здійснювали свою діяльність у 134 об’єктах торгівлі. У них представлена продукція 35 підприємств харчової та переробної промисловості нашої області. Водночас Тетяна Бєлова звернула увагу на ряд проблем у реалізації програми «Купуй кіровоградське!». Це, зокрема, відсутність на території міста сучасних овочесховиз та підприємств з переробки овочевої продукції, що ускладнює продаж плодоовочевої продукції місцевих агроформувань, відсутність налагодженої системи маркетингу, логістики, реклами, неврегульованості форм розрахунків та доставки продукції товарів місцевих товаровиробників; низька ініціатива товаровиробників щодо просування власної продукції на ринок міста.
Начальник управління повідомила також, що в Кіровограді працюють один соціальний магазин (його нещодавно відкрили на площі Богдана Хмельницького), 15 соціальних відділів та сім соціальних аптек. Нині опрацьовується питання із керівництвом ТДВ «МК «Ятрань» щодо відкриття соціального магазину на вулиці Пацаєва, 6.
Управління постійно проводить моніторинг підприємств торгівлі, ресторанного господарства та побутового обслуговування щодо вільного доступу до них людей з обмеженими фізичними можливостями. Моніторинг свідчить, що більшість підприємств торгівлі розміщена у приміщеннях, розташованих на перших поверхах будівель, де є вільний доступ для громадян цієї категорії. У новозбудованих великих магазинах, супермаркетах («Сільпо», «Фуршет», «Велика кишеня», "Епіцентр», «Копилка», «АТБ», «Візит», ТК «Лісова пісня») облаштовані пандуси. Також пандуси або кнопки виклику є в усіх 194 аптеках міста, триває робота щодо забезпечення вільного доступу до закладів ресторанного господарства.