У Кропивницькому триває створення гемодіалізного та інсультного центрів
Програма розвитку закладів охорони здоров’я у Кропивницькому активно втілюється в життя.
Міський голова Андрій Райкович у середу завітав до міської лікарні №2 імені святої Анни, яка капітально ремонтується під облаштування там відділення амбулаторного гемодіалізу.
Приміщення міської лікарні №2 імені святої Анни – пам’ятка архітектури, тож тривалий час зайняла процедура погоджень проекту в різних інстанціях. Сьогодні тут облаштовують комунікації водопостачання та водовідведення, прокладають мережу електропостачання.
Як зазначила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук, зараз відбувається демонтаж старих комунікацій, майже закінчено облаштування каналізаційної системи та проведення нової електропроводки. Представники фірми-інвестора зазначали, що дане приміщення дуже зручне для облаштування в ньому саме гемодіалізного відділення. В інших містах у запропонованих місцевою владою спорудах доводилось проводити значні перепланування, здійснювати їх перебудову. У нас же все набагато простіше. Тож восени відділення має запрацювати, і пацієнти із нирковою недостатність зможуть отримувати належну медичну допомогу.
– Це надзвичайно важливий для міста об’єкт охорони здоров’я, на його відкриття очікують десятки мешканців міста, для яких вчасний гемодіаліз – це питання життя, – відзначив Андрій Райкович. – Ремонт виконується за кошти інвестора. Ми пов’язали майбутнє цього відділення гемодіалізу зі всесвітньо відомою європейською компанією – виробником гемодіалізного обладнання Fresenius, який має бездоганну репутацію. Після введення відділення в експлуатацію місто візьме на себе його утримання, закупівлю необхідних матеріалів для проведення процедур, які надавадимуться кропивничанам безкоштовно.
Якщо у лікарні святої Анни реконструкція приміщення перебуває на початковому етапі, то створення відділення судинної неврології в міській лікарні швидкої медичної допомоги, де також побував міський голова, – у розпалі. Будівельники виконують внутрішні і зовнішні оздоблювальні роботи, монтують сучасну систему вентиляції, облаштовують мережу опалення. Загалом, відділення судинної неврології розраховане на 50 ліжок. Тут буде створено і власне реанімаційне відділення.
– Паралельно ми вирішуємо і питання закупівлі необхідного медичного обладнання, – підкреслив міський голова. – Воно буде найсучасніше, від провідних виробників. Загалом, створення цього відділення обійдеться місту в майже шість мільйонів гривень, але здоров’я кропивничан того варте.
Головний лікар швидкої медичної допомоги Валерій Скороход прогнозує, що повністю всі роботи тут буде завершено до кінця червня цього року.
Також Андрій Райкович відвідав ще один об’єкт на Новомиколаївці. Тут зараз ведеться ремонт дороги на вулиці Олеги Теліги. Депутат міської ради від цього виборчого округу Олег Краснокутський повідомив, що ця вулиця жодного разу не ремонтувалась, була вщент розбита. Зараз тут засипано щебінь для основи під асфальтове покриття, встановлено бордюри, облаштовано місця для контейнерних майданчиків.
Пересвідчився наступного дня міський голова і в дотриманні строків реконструкції меморіального комплексу “Фортечні вали”. Тут робітники трудяться над укладанням тротуарної плитки по всьому периметру території комплексу – вздовж проїжджої частини, мимо пам’ятника Жертвам Голодоморів аж до самої алеї Слави буде реконструйовано тротуари, оновлено площу на вході, замінено облицювальну плитку на стелах меморіалу. Роботи планують завершити до Дня Перемоги.
Також міський голова перевірив, як облаштовується територія навколо пам’ятника жертвам Чорнобиля (детальніше про реконструкцію цього об’єкта читайте на стор. 4).
Наступна адреса – відремонтована прибудинкова територія на вулиці Волкова №9, корпус 2 та № 32.
– Ми виділили на житлово-комунальну галузь міста майже 200 мільйонів гривень, це – достатньо великі кошти, тож потрібен належний контроль за їх використанням, – зазначив Андрій Райкович. – Ми хочемо максимально благоустроїти прибудинкові території. І комунікації повинні бути відремонтовані, і якість експлуатації житлових будинків має бути на належному рівні. Всі ці роботи потрібно виконувати вчасно, щоб потім не переривати двори для усунення наслідків аварій. За один рік чи один сезон всю роботу не виконаєш, але крок за кроком, один об’єкт за іншим ми дійдемо до того, що прибудинкові території у нашому місті будуть благоустроєними, заасфальтованими. Сподіваюсь, що все це буде виконано у найближчий час – протягом нинішнього року, наступного і так – впродовж п’яти років. Для цього і розроблялась відповідна програма.
Оксана ВЕРСТЮК