Кому платити податки на нерухомість

Як уже повідомлялося у ЗМІ, минулого місяця український парламент не підтримав пропозицію Кабміну про звільнення громадян від податку на житлову нерухомість. Нагадаємо, 1 січня цього року набуло чинності положення Податкового кодексу України про введення цього податку, а уряд намагався відкласти його запровадження на рік, щоб тим часом сформувати реєстр його платників. Кому ж доведеться платити податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки (така його офіційна назва)? Відповідь на це запитання дає прес-служба головного управління Міндоходів у Кіровоградській області.

Відповідно до Податкового кодексу, житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб, обкладається податком. Оподатковуються будівлі, які відносяться до житлового фонду, а саме – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Житлова нерухомість оподатковується відповідно до ставки податку, яка встановлюється сільською, селищною або міською радою. Для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року, за 1 кв. метр. У разі перевищення цих показників ставка податку становить 2,7 відсотка за 1 кв. метр. Мінімальна заробітна плата на 1 січня 2013 року складала 1147 грн., відповідно 1 відсоток від неї становить 11 грн. 47 коп., а 2,7 відсотка – 30 грн. 96 коп. Обчислення суми податку здійснює податкова інспекція за місцем знаходження об’єкта житлової нерухомості.

До 1 липня цього року державні податкові інспекції ГУ Міндоходів в області надсилатимуть громадянам податкові повідомлення-рішення про суму податку на нерухомість за 2013 рік. Громадяни повинні сплатити зазначений податок протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення. У разі виникнення питань платники можуть звертатися до податкової для звірки даних.

Разом з цим, Податковим кодексом для фізичних осіб передбачено ряд пільг. Так, не оподатковуються квартири, житлова площа яких не перевищує 120 кв. метрів та житлові будинки, житлова площа яких не перевищує 250 кв. метрів. При цьому така пільга надається лише на один об’єкт нерухомості. Отже, якщо у власності людини перебуває кілька об’єктів житлової нерухомості, то пільга застосовується лише до одного з них, а за інші необхідно сплачувати податок.

Таке зменшення надається один раз на звітний рік і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа-платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або ж за вибором платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

У зв’язку з цим ГУ Міндоходів в області просить усіх громадян, які мають у власності або квартиру понад 120 кв. метри, або будинок понад 250 кв. метрів, або більше ніж один об’єкт житлової нерухомості, з’явитися до 1 липня до податкових інспекцій за місцем реєстрації. Там з вами проведуть звірку даних щодо житлової площі та допоможуть у виборі пільгового об’єкта нерухомого майна. При собі необхідно мати документи, що підтверджують право власності на житлову нерухомість.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги