Незагойна рана Чорнобилю

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував його реактор.

Ця катастрофа призвела до радіоактивного зараження значної території як в СРСР, так і за його межами, до загибелі та захворювання людей унаслідок радіоактивного забрудненням, а також до колосальних матеріальних збитків. У ліквідації аварії на ЧАЕС разом з іншими ліквідаторами брали участь і кіровоградці. Чимало з них втратили там здоров’я, немало їх через це вже померло…

У день 27-ї річниці трагедії в актовому залі Кіровоградської міської ради відбулося вшанування загиблих, померлих та нині сущих чорнобильців.

– Шановні ліквідатори, захисники життя на планеті, удови, вдівці померлих героїв, я схиляю голову перед вашим і ваших рідних подвигом, завдяки якому було зупинено поширення радіації на значну територію України, СРСР, інших країн, – сказав, звертаючись до ліквідаторів аварії, до вдів і вдівців померлих чорнобильців, міський голова Олександр Саінсус. – Ви і ваші рідні, жертвуючи собою, захистили життя на Землі. Усім живим ліквідаторам від усіх нас, порятованих вами, – безмежна вдячність. Загиблим і померлим – вічна пам’ять і повага…

Усім присутнім на вшануванні чорнобильцям І групи І категорії (24 особи) та 156-ти вдовам і вдівцям ліквідаторів аварії на ЧАЕС за рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради було вручено матеріальну допомогу. Танцем і піснею вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС учасники хореографічного ансамблю «Анюта» і співачка Вікторія Делестьянова.

Читайте також