У середу начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги управління охорони здоров’я Кіровоградської міської ради Лариса Кудрик відвідала чотири аптечних пункти в міській лікарні швидкої медичної допомоги та два – у першому пологовому будинку, аби перевірити, як вони дотримуються взятих на себе зобов’язань у рамках меморандуму, укладеного з облдержадміністрацією.
Нагадаємо, що цей меморандум голова ОДА Сергій Ларін та директори і власники низки аптек та аптечних мереж, розміщених у Кіровограді й області, підписали минулого року. Аптекарі зобов’язалися вісімдесят найпопулярніших ліків та виробів медичного призначення продавати не дорожче від зафіксованої граничної їх ціни в доданому до меморандуму переліку.
– У двох соціальних аптеках обласного комунального підприємства "Кіровоградфармація" аптекарі дотримуються вимог меморандуму, – розповідає Лариса Кудрик. – В усіх шістьох перевірених аптеках наявні "куточки споживача", де розміщено текст меморандуму та перелік вісімдесяти ліків і медичних виробів, які фармацевти мають продавати за низькими цінами. Однак меншою мірою в аптеках комерційних мереж "Ацинус" і більшою – "Інкопмарк-сервіс" та "Ліки Кіровоградщини" ціни на деякі з названих у меморандумі товарів перевищують задекларовані в ньому. Аптекарі пояснюють це тим, що спрямували до обласної державної адміністрації листа з аргументацією необхідності їх подорожчання. Однак новий текст меморандуму ще не підписано, отже, діє старий. Тож директори і власники аптек-порушників стали на стежку нехтування ними ж підписаного меморандуму.
Іще одним порушенням є те, що в перевірених, окрім соціальних, аптеках наявні не всі ліки та медичні вироби, зафіксовані в переліку. Їхні працівники аргументують це тим, що асортимент аптек залежить від виду діяльності лікувального закладу й запитів пацієнтів…
Перевірки аптечних пунктів у медичних закладах Кіровограда триватимуть майже до середини жовтня. Після цього за їх результатами спеціалісти міського управління охорони здоров’я підготують звіт для керівництва ОДА про стан дотримання меморандуму суб’єктами господарювання (чиї аптеки знаходяться в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста), що реалізують лікарські засоби й вироби медичного призначення.