НАЗДОГАНЯТИМУТЬ ЗА РАХУНОК КАНІКУЛ ТА ПРАКТИКИ

– Протягом останнього тижня в Кіровограді реєструвалося значно менше випадків захворювань серед школярів, що дозволило відновити навчальний процес, – зауважила Валентина Пупишева. – Щодня ми проводимо моніторинг рівня захворюваності і готові в разі необхідності вжити запобіжних заходів. Також розроблені методичні рекомендації щодо того, як за нинішніх умов виконати навчальні плани.

За словами Валентини Брагіної, відповідно до чинної нормативної бази, канікули протягом навчального року повинні становити не менше 30 днів. У зв’язку з тим, що у листопаді були оголошені додаткові канікули, практично вичерпано запас канікулярних днів протягом начального року. Тому школи, згідно з рекомендаціями МОН, відпрацьовуватимуть навчальний матеріал за рахунок ущільнення навчального процесу, частково – за рахунок днів, передбачених на навчальну практику, а також весняних канікул. Враховуючи те, що учні 9–11 класів не зможуть відпрацьовувати матеріал за рахунок навчальної практики, оскільки у них її просто не буде, зараз із міською санепідстанцією обговорюється питання щодо навчання старшо- класників по суботах.

Стосовно державної підсумкової атестації учасники прес-конференції повідомили, що на сайті МОН розміщено проект положення про її проведення, яким визначено, що атестація для учнів 9-х класів проводитиметься у звичайному режимі, у червні. Для учнів 11-х класів вона триватиме з 10 до 17 травня у вигляді директорських контроль- них робіт. З яких предметів оцінюватимуть знання учнів? Українська мова є обов’язковим предметом для всіх випускників, другий – математика або історія України, третій предмет – за вибором. Валентина Брагіна уточнила, що математика або історія України обираються залежно від того, в якому класі навчається учень. Обов’язковою є математика для учнів універсальних класів, фізико-математичного, природничого профілів. Школярі, які навчаються у класах гуманітарного, суспільно-гуманітарного профілів, будуть складати в обов’язковому порядку історію України. Якщо учень навчається в профільному класі, він обирає предмет відповідно до профілю, якщо у звичайному, універсальному – за бажанням.

Попередньо планується, що атестати випускникам одинадцятих класів видадуть 27–29 травня, а 2 червня розпочинається зовнішнє незалежне оцінювання. Наказом МОН від 1 грудня 2009 року внесені зміни до графіку проведення ЗНО для осіб, які виявили бажання вступати до вузів у 2010 році. ЗНО з української мови та літератури проводитиметься 2, 3, 4 червня, іноземної мови – 7 червня, біології – 9 червня, географії – 11 червня, математики – 14 та 15 червня, історії України – 17–18 червня, хімії – 21 червня, фізики – 23 червня.

– Ви, мабуть, звернули увагу, що з декількох предметів ЗНО триватиме протягом двох-трьох днів, – зазначила Валентина Брагіна. – Це зроблено для того, аби діти могли без труднощів писати тести, були зручно розміщені в аудиторіях. Але це не означає, що одні й ті ж тести повторюватимуться протягом кількох днів – вони будуть типовими, схожими, однак все ж різнитимуться.

Валентина Брагіна нагадала, що реєстрація учасників ЗНО розпочалася 15 грудня о 9-й годині й закінчиться 31 березня о 18-й годині. Пунктами реєстрації для ЗНО у Кіровограді визначені КНТУ та Кіровоградський базовий медичний коледж імені Мухіна. Порядок реєстрації розміщений на сайті Міністерства освіти і науки та на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Кожна дитина, яка зареєструється на пункті, повинна буде отримати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання. На ньому обов’язково міститимуться фотографія учня, голограмна печатка. Школяр отримає пін-код, за яким він через три–чотири години на сайті українського центру оцінювання якості освіти зможе зайти на свою персональну сторінку і побачити всю інформацію, яку заніс під час реєстрації. Він має зберігати бланк сертифіката зовнішнього оцінювання, одержаний після реєстрації, оскільки його слід буде пред’являти під час проходження тестувань і вступу до вищого навчального закладу. У зв’язку з цим ламінувати бланк сертифіката не можна, зберігати його треба в пластиковому файлі. Після завершення тестів учень повинен буде підійти до відповідального за тестування і зробити запис, що він пройшов у цей день тестування саме з цього предмета. Пізніше, коли учень складе всі тести, на які він зареєструвався, через свою персональну сторінку "витягне" інформаційну картку, де будуть вказані бали, на які він пройшов тестуван- ня. І тоді разом з усіма документами здасть усе це до приймальної комісії обраного ним вищого навчального закладу. Як підкреслили учасники прес-конференції, нині у школах проводяться батьківські збори, на яких вчителі акцентують увагу батьків на необхідності уважного ознайомлення з правилами вступу до вузів, аби дитина правильно обрала предмети, які їй потрібно для ЗНО.

Наостанок Валентина Пупишева повідомила, що бюджетники зустріли новорічні свята без боргів із заробітної плати, педагоги отримали щорічну винагороду за сумлінну працю і на їхній заробіток вимушені канікули та карантин негативно не вплинули.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ

Читайте також