– Незважаючи на сувору зиму, яка створила чимало проблем, брак коштів у зв’язку з тим, що досі не прийняті державний та, відповідно, міський бюджети, комунальні підприємства працюють дуже активно, – зазначив Віктор Анатолійович. – І це при тому, що їх працівники мають заборгованість із заробітної плати, пально-мастильні матеріали купують у борг. Уявіть, в яких складних умовах їм доводиться трудитися. Однак комунальники виконують покладені на них завдання, навіть на два тижні раніше, ніж торік, розпочали ямковий ремонт дорожнього покриття вулиць. Вони активно прибирають у місті, оновлюють зелені насадження й таке інше. Також приводять до ладу ввірені їм території КРЕПи та ЖЕКи, прибирають пришкільні території учні навчальних закладів. Сподіваюсь, до них приєднаються й трудові колективи, працівники організацій, установ, жителі приватного сектора та багатоквартирних будинків. Я вірю в кіровоградців, тим більше, що позитивні зрушення у їхньому ставленні до рідного міста очевидні – люди почали менше смітити, минулих вихідних багато хто з мешканців порався у дворах багатоповерхівок, біля своїх приватних будинків, розбивав клумби, висаджував дерева. Тож давайте разом напередодні травневих свят, 65-ї річниці Перемоги над фашистськими загарбниками наведемо лад у рідному місті.
А до тих, хто порушує правила благоустрою, як пообіцяв Віктор Іванов, інспектори прийдуть із протоколами. Причому не тільки прийдуть, а навіть і припливуть на човнах – найближчими днями, скориставшись плавзасобами, вони збираються перевірити, в якому стані прибережна смуга та русла Інгулу і Біянки. Жителів, які засмічують цю територію, притягатимуть до адмінвідповідальності. А штрафи, як відомо, зараз такі, що можуть відчутно вдарити по кишені порушника. Віднедавна інспекторам в їхній нелегкій роботі допомагають "зелені патрулі". Однак головне тут, вважає начальник спецінспекції, – не допомога, а виховний аспект, адже патрульні й самі не смітитимуть, і своїм одноліткам добрий приклад подаватимуть. До речі, уже є випадки, коли патрульні викликали працівників спецінспекції, щоб вони втрутилися в ситуацію, а це означає, що вони досить відповідально ставляться до своїх нових обов’язків.
Віктор Іванов повідомив журналістам також про те, що інспекції спільно з комунальними підприємствами вдалося протягом року більш ніж удвічі скоротити кількість стихійних звалищ у місті: якщо торік їх було 113, то зараз – лише 53. Однак деякі із тих, що залишилися, настільки великі, що на їх ліквідацію потрібні значні кошти. У зв’язку з цим начальник спецінспекції збирається звернутися по допомогу до обласної влади. Крім того, спецінспекція найближчим часом надрукує та розповсюдить пам’ятки із правилами благоустрою серед жителів приватного сектора й місцевих підприємців, адже, як з’ясувалося у ході рейдів і перевірок, що проводять інспектори, дехто про них навіть і не чув.
Повертаючись до теми суботника, Віктор Іванов зауважив, що у ньому візьмуть участь усі працівники виконавчих органів міської ради, які наводитимуть лад у парку Пушкіна, на Набережній (від мосту на вулиці Київській до мосту на вулиці Кірова), у Ковалівському парку (тут також працюватимуть співробітники Ленінського райвиконкому). Є попередня домовленість, що лісопаркову зону допоможуть прибрати колективи ДЛАУ, ВАТ "М’ясокомбінат "Ятрань", дитячий пляж на Ковалівці – місцеві релігійні громади та курсанти Кіровоградського юридичного інституту Харківського університету внутрішніх справ. Наостанок Віктор Іванов зазначив, що всі бажаючі висадити на суботнику дерева можуть звертатися до своїх КРЕПів, ЖЕКів, а також до КП "Трест зеленого господарства", де саджанці видаватимуть безкоштовно.
Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКА