НАВЧАЛЬНИЙ РІК У КІРОВОГРАДСЬКИХ ШКОЛАХ ЗАВЕРШИТЬСЯ ДО 1 ЛИПНЯ

Валентина Яківна зазначила, що навчальний рік у кіровоградських школах буде завершений не пізніше 1 липня 2010 року, з урахуванням навчальної практики та державної підсумкової атестації. Навчальні заняття у випускних 9-х та 11-х класах закінчилися до 27 травня. У всіх загальноосвітніх закладах пройшло свято останнього дзвоника, випуcкникам вручені документи про повну загальну середню освіту та проведені випускні вечори.

Як зазначила директор департаменту, для випускників 9-х класів державна підсумкова атестація складається із п’яти предметів: українська мова (диктант), математика, географія, біологія, а також іноземна мова чи інший гуманітарний предмет; а для випускників 11-х класів – з трьох предметів: українська мова (переказ), математика або історія України та один предмет з інваріантної складової навчального плану за вибором учнів.

У 2009–2010 навчальному році маємо 3099 випускників 9-х класів, з яких 153, за попередніми даними, отримали свідоцтва з відзнакою; 11 класів закінчили 1877 учнів, з них 75 отримали атестати із золотою медаллю, 24 – зі срібною. Похвальними листами нагороджено 1046 учнів, а похвальними грамотами – 229.

Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень школярів проходить на базі семи загальноосвітніх навчальних закладів. За даними Одеського регіонального центру, в Кіровограді бажаючих взяти участь у ЗНО з української мови налічується 2560, з історії України – 2143, з математики – 1509, з фізики – 296, з хімії – 147, з біології – 664, географії – 566, з іноземних мов – 1024.

Валентина Пупишева звернула увагу на той факт, що наприкінці нинішнього року чимало батьків відмовилося переводити своїх дітей у десяті класи. Батьки пояснюють це тим, що побоюються зовнішнього оцінювання знань і вважають, що краще буде віддати своїх дітей після дев’ятого класу в ПТУ чи технікум. Зараз із батьками проводиться роз’яснювальна робота, їх переконують у тому, що в ЗНО немає нічого страшного і що все ж таки їхнім дітям варто продовжити навчання, аби здобути глибші знання, а потім впевнено вступити до вищого навчального закладу. Це водночас дозволить зберегти і робочі місця для вчителів.

Йшлося на прес-конференції і про оздоровлення кіровоградських школярів. Як уже повідомляла "Вечірня газета", нинішнього року в місті є 33 дитячих заклади відпочинку з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах, в них оздоровлюються 1337 дітей. За словами Валентини Пупишевої та заступника начальника відділу нормативності і якості освіти Світлани Компан. Зрозуміло, що відпочинок у пришкільному таборі не порівняти із відпочинком, наприклад, на морі, для оздоровлення у ньому можливостей набагато менше. Однак час, проведений у таборі, безумовно, піде на користь дітлахам. При таборах працюють гуртки, секції, студії за інтересами, організовуються вікторини, конкурси, КВК, брейн-ринги, проводяться екскурсії на природу, до музеїв, історичних місць Кіровограда, влаштовуються концерти й цікаві зустрічі. Особлива увага приділяється харчуванню дітей (харчування одного школяра в таборі обходиться у десять гривень на день). Подбала влада і про оздоровлення сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, у міському бюджеті передбачені кошти на придбання путівок для вихованців школи-інтернату та дитячого будинку інтернатного типу "Барвінок". Крім того, у рамках співпраці з іноземними благодійними фондами частина вихованців відпочиватиме влітку в Німеччині та Італії.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також