Нещодавно на базі обласного кардіологічного диспансеру було відкрито обласний судинний центр. Це стало можливим завдяки придбанню за кошти державного бюджету сучасного медичного обладнання – ангіографа. Для чого потрібна ця установка, які хвороби за її допомогою можливо діагностувати та лікувати, розповіла головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Ганна Сухомлин.
За її словами, сучасна рентгенохірургічна ангіографічна установка японського виробництва, яку отримав заклад, дає можливість впровадження сучасних методів діагностики і лікування серцево-судинних захворювань, насамперед ішемічної хвороби серця, а також проведення коронарографії, стентування коронарних судин. У подальшому обладнання планується застосовувати й для проведення імплантацій штучних водіїв ритму, електрофізіологічних досліджень при порушенні ритму і спеціальних лікувальних втручань при них.
Кардіологічна ангіосистема INFINIX VC-i/FPD є однією з останніх розробок TOSHIBA Medical Systems. Її найважливішими перевагами є знижене променеве навантаження, висока якість зображень, висока швидкість роботи, зручна конструкція й гнучкість.
Тепер жителям Кіровоградської області не потрібно їхати за сотні кілометрів для проведення ангіографії, стентування і платити за це великі гроші. На сьогоднішній день проведено 60 коронарографій, 11 процедур стентування коронарних артерій.
На базі обласного кардіодиспансеру заплановано виконувати такий перелік послуг: дослідження судин серця (коронарографія, вентрикулографія, шунтографія); дослідження судин (аортографія, артеріографія, пульмонографія); стентування коронарних артерій; стентування ниркових артерій; встановлення штучних водіїв ритму; стентування коарктацій; встановлення окклюдерів перетинок. Можливе розширення переліку процедур (периферичні судини, головний мозок).
За словами Ганни Сухомлин, наявність в обласному кардіологічному диспансері сучасного ангіографа дасть можливість наблизити до населення області сучасну кардіологічну допомогу, збільшити кількість виявлених випадків інфаркту міокарда, зменшити рівень первинної інвалідності, зумовленої серцево-судинними захворюваннями у працездатному віці, на 8 – 10 відсотків, знизити рівень смертності населення від ішемічної хвороби серця на 10 відсотків.