Така позитивна для Кіровограда тенденція була озвучена під час засідання колегії управління охорони здоров’я міської ради, на якому підбивалися підсумки роботи закладів охорони здоров'я обласного центру за перше півріччя та завдання на друге півріччя цього року.
У засіданні взяли участь в.о. заступника міського голови Сергій Дьячук, начальник управління охорони здоров'я міської ради Оксана Макарук, в.о. начальника управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Олег Рибальченко, головні лікарі медичних закладів міста, міські позаштатні фахівці, головний державний санітарний лікар міста Кіровограда Іван Касьяненко та голова обласного комітету профспілок працівників охорони здоров`я Лариса Козлова.
Оксана Макарук у своєму виступі відзначила ряд позитивних моментів у роботі лікувально-профілактичних закладів міста. Зокрема, за перше півріччя 2012 року в обласному центрі народилося 1398 немовлят – на 111 більше, ніж за аналогічний період минулого року. В пологових будинках міста прийнято 1510 пологів, що на 16,1 відсотка більше, ніж за той же час 2011 року.
Зменшилася кількість померлих хворих – на 2,4 відсотка. Поліпшилися показники охоплення населення міста диспансерним наглядом. В рамках акції «Здорові жителі – здорове місто» оглянуто 5238 кіровоградців. Зокрема, пільгових категорій населення оглянуто 98,6 відсотка.
У лікувально-профілактичних закладах міста протягом зазначеного періоду працювали 1115 стаціонарних ліжок, що на 105,5 відсотка виконали план роботи.
Із загального фонду міського бюджету профінансовано кошти у сумі 78990,5 тисячі гривень, або 97,6 відсотка від затверджених бюджетних призначень на звітний період, з них: на захищені статті видатків спрямовано 77050,9 тисячі гривень, або 98 відсотків від затверджених бюджетних призначень, на інші незахищені статті – видатків 1939,6 тисячі гривень, що становить 86,1 відсотка від затверджених бюджетних призначень. Виконання міських галузевих програм профінансовано 3039,9 тисячі гривень, що становить 61,3 відсотка від запланованого на рік.
Також Оксана Макарук повідомила, що триває робота зі створення в місті на базі чотирьох медзакладів центрів первинної діагностики. Задля цього ремонтуються та реконструюються приміщення, закуповується необхідне обладнання, готуються спеціалісти. Загалом же, кадрове питання було і залишається пріоритетним у роботі управління охорони здоров’я. Але при цьому замало агітувати молодих спеціалістів працювати у кіровоградських лікарнях. Потрібно починати процес профорієнтації ще зі шкільної лави та направляти на навчання в медуніверситети тих кіровоградських випускників, які потім повернуться працювати додому. Також потрібно створити і належні умови проживання медичних працівників. З цією метою прийнято рішення про реконструкцію приміщення на території пологового будинку №1 під службове житло, що дозволить певною мірою знизити напругу в забезпеченні квартирами молодих спеціалістів-медиків.
Міський позаштатний епідеміолог Наталія Дьяченко зазначила, що захворюваність на інфекційні хвороби зменшилась на 13,5 відсотка. Разом з тим відбулося зростання захворюваності на сальмонельози та гастроентероколіти і зменшилась кількість випадків захворюваності на вірусні гепатити.
Як і по всій Україні, у Кіровограді на початок року спостерігалась відсутність та нерівномірне постачання імунобіологічних препаратів, що призвело до недостатнього виконання показників імунізації проти керованих інфекцій.
Також був заслуханий аналіз надання онкологічної допомоги жителям Кіровограда.І хоча показник захворюваності злоякісних новоутворень зріс до 253,4 на 100 тисяч населення, питома вага занедбаних випадків четвертої стадії знизилася до 16,8 відсотка проти 17,2 відсотка за аналогічний період 2011 року, а серед новоутворень візуальної локалізації – до 11,3 відсотка проти 18,4 відсотка у минулому році.