З урочистостей 10 вересня розпочалося друге засідання 16-ї сесії міської ради Кропивницького. Майже у повному складі депутати зібрались, щоб вирішити назрілі питання розвитку обласного центру та підготовки до святкування 265-ї річчя заснування нашого міста.
Відзначили найдостойніших
До Дня міста нагородили 15 кропивничан, які своєю працею примножують славу рідного краю, а також колектив видання «Украина-Центр».
Так, почесною грамотою міської ради та її виконавчого комітету нагороджені головний спеціаліст загального відділу виконавчого комітету Фортечної районної у місті ради Олена Давидова і заступник голови Подільської районної у місті ради Артем Постолатій. Грамотою міської ради та виконавчого комітету відзначені начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті ради Віктор Закаблуковський і член обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Юрій Митрофаненко. Подяки міської ради та виконавчого комітету оголошені сімейному лікарю Ользі Бойченко, головному лікарю дитячої міської лікарні Оксані Клюєнко, завідувачці офтальмологічного відділення клінічної дитячої міської поліклініки Олені Лабжинській, голові громадської організації «ДОЗОР+» Максиму Несвітайлові; Віталію Речицю - першому заступнику голови Громадської організації «Партійний контроль» Віталію Речицю, члену громадської ради при виконавчому комітеті міської ради Наталії Салімовій, депутату Подільської районної у місті ради Сергію Марковському, методисту центру методичної та соціально-психологічної служби управління освіти міської ради Оксані Стрюковій та бухгалтеру дитячо-юнацької спортивної школи № 1 Людмилі Семенюк.
За особистий внесок у справу державного суверенітету та територіальної цілісності України подяка оголошена заступнику командира роти з морально-психологічного забезпечення роти охорони 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго Володимиру Мережку.
А цінним подарунком (іменним годинником) міський голова Андрій Райкович заохотив директора колективного підприємства «ПВК Геркон» Олега Слинченка.
Місцеві не задоволені проєктом «Арка»
На початку мало не кожного сесійного засідання до своїх обранців, як водиться, звертаються мешканці міста. Ось і цього разу на трибуну піднялася представниця жителів вулиці Миколи Левитського Ольга Нагорна з вимогою зробити по ній односторонній рух. Зазначимо, що це та сама вулиця, де зараз триває масштабна реконструкції арки. Так от, люди не задоволені тим, що відтепер вулиця буде розширена, на ній значно пожвавиться транспортний рух. За твердженням виступаючої, їхні будинки – старі, побудовані впритул до дороги, тому не витримають такого навантаження і потріскаються. Також мешканці побоюються збільшення загазованості на цій вулиці, що погіршить екологічну ситуацію.
«Ми просимо залишити нашу вулицю з одностороннім рухом, адже її розширення призведе до збільшення потоку транспорту та сильнішого забруднення навколишнього середовища. Не можна за рахунок здоров’я одних, полегшити життя іншим», – йшлося у зверненні.
Андрій Райкович, коментуючи заяву, зазначив, що містяни мають зрозуміти, що робота влади міста будується на принципах служіння народові та його інтересам, адже навряд хтось хоче зробити гірше для міста, та ще й за бюджетні кошти.
Депутатські запити –на користь людям
У міській раді розглянуть можливість забезпечення школярів безкоштовним проїздом у громадському комунальному транспорті. Прохання батьків учнів озвучив депутат міської ради Олег Краснокутський.
– Батьки дітей наповнюють міський бюджет, - зазначив депутат. – Тож вони мають повне право звернутися до міської влади щодо запровадження такої комунальної пільги для своїх дітей на комунальному транспорті, теж придбаному на бюджетні кошти.
Відповідно до прийнятого рішення, управління розвитку транспорту та зв’язку фінансове управління міської ради мають обрахувати видатки з міського бюджету на таку пільгу і запропонувати механізм її можливої реалізації.
Із двома депутатськими запитами звернувся до колег депутат Сергій Бойко. Він просив вишукати можливість допомогти багатодітній сім’ї, де народилась трійня. Також він звернув увагу, що потрібно на реконструйованій вулиці Кропивницького встановити обмежувачі руху, адже тепер там досить жвавий транспортний потік, а через вулицю часто переходять батьки з дітьми до навчальних закладів, постійно наражаючись на небезпеку. Депутатські запити були підтримані.
Єдиній громаді бути
Міська рада дала згоду на добровільне приєднання Новенської селищної територіальної громади до Кропивницької міської територіальної громади.
– Мешканці селища Нового продемонстрували свою добру волю щодо приєднання до міста під час громадських обговорень, тобто у демократичний спосіб, – зазначив Андрій Райкович. – Пункти спільно розробленого меморандуму, де прописані соціально-економічні потреби селища у разі приєднання до обласного центру, обов’язково будуть враховані в перспективному плані розвитку громади, адже селище і місто – давно єдина територія як з точки зору економіки, так і з точки зору соціальної інфраструктури.
За інформацією директора департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міськради Маріанни Моркви, наступним кроком у процедурі стане підготовка проєктів рішень кожної ради про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення. Схвалені і міською, і селищною радами такі рішення у п’ятиденний термін будуть передані до обласної державної адміністрації для отримання висновку щодо їх відповідності Конституції та законам України. І вже після цього буде прийматися остаточне рішення про добровільне приєднання до територіальної громади міста обласного значення.
– Позачергові вибори до міської ради у такому випадку проводитися не будуть, – наголосила Маріанна Морква. – Оскільки громада Кропивницького є спроможною, і мова йде не про об’єднання, а про приєднання.
Земля турботи нашої
Але основна частина сесійного засідання присвячувалася розгляду земельних питань.
Так, дискусія розгорілась навколо земельної ділянки на вулиці Нижній, 12. Депутат Михайло Демченко зауважив, що зараз там тривають незрозумілі роботи, під час яких у невідомому напрямку вивозять землю. І це незважаючи на те, що зазначена ділянка належить до земель водного фонду й не може використовуватися для господарських потреб.
Про роботи, які зараз тривають на території, розповів Дмитро Овчинников, котрий проводить облагородження ділянки:
– Гідроспоруда насосної станції була у жахливому стані. Зараз вивозимо сміття, стару дренажну систему комунікацій, які входять у воду. Місяць тому тут покалічилася дитина. Ми набули статусу первинних користувачів і, згідно із Земельним кодексом України, маємо право реконструювати та благоустроювати територію. Уклали договір із підприємством водного господарства, спеціалісти якого знають, як це робити. Вони вивезли усе заіржавіле обладнання та сміття. Жодного розкрадання землі там немає, і будувати там ніхто нічого не буде.
Розгорілася суперечка і після винесення питання про надання права власності на ділянку на вулиці Попова, біля магазину АТБ. Оскільки депутати не побачили схеми розташування ділянки, на якій пропонують замість тимчасової споруди поставити постійну, то вони намагалися з’ясувати, чи взагалі законні такі дії.
Секретар міської ради Андрій Табалов відповів: у цій ситуації найголовніше – завжди давати можливість підприємцеві легалізуватися, щоб поповнювати бюджет, брати земельні ділянки в оренду та платити за них, працевлаштовувати офіційно людей.
Усього депутати розглянули понад сотню земельних питань. На цьому 16-а сесія міської ради завершилася.