На засіданні виконкому

Програму розвитку ЖКГ відправили на доопрацювання

Члени виконавчого комітету Кіровоградської міської ради на своєму засіданні 26 січня розглянули п’ятнадцять галузевих програм соціально-економічного розвитку міста, котрі буде запропоновано затвердити депутатам на другому засіданні другої сесії міської ради.

Чотирнадцять з них виконавчий комітет погодив та доручив відповідним виконавчим органам винести на розгляд міської ради. Одна ж програма не задовольнила членів виконкому. Пов’язано це з тим, що в Програмі розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста на 2016 рік відсутня деталізація видатків на конкретні об’єкти, де ремонтуватимуть дахи, ліфти, фасади, оновлюватимуть внутрішньобудинкові території і т. д.

Міський голова Андрій Райкович, який головував на засіданні виконкому, запропонував розглянути програму на наступному засіданні виконкому після того, як профільне управління спільно з постійними депутатськими комісіями вкажуть конкретні адреси й суми.

Межі міста, відкритість влади та підтримка учасників АТО

Члени виконкому погодили проект рішення "Про затвердження Програми з проведення робіт зі встановлення (зміни) меж м. Кіровограда на 2016 рік". Метою програми є розроблення проекту землеустрою щодо встановлення (зміни) обласного центру. Обґрунтоване формування територій і встановлення меж міста дадуть можливість упорядкувати адміністративно-територіальний поділ, вирішити питання забудови, раціонального використання земель населених пунктів, справедливого оподаткування, контролю за використанням та охороною земель.

Виконком також схвалив проект рішення "Про затвердження Програми інформатизації та електронного самоврядування "Електронне місто на 2016–2018 роки", яким передбачено запровадження онлайн-трансляцій засідань міської ради, а також засідань постійних комісій міськради, виконкому і низки інших заходів, які сприятимуть відкритості влади. Міський голова Андрій Райкович зазначив, що за два місяці мають бути завершені всі підготовчі роботи для впровадження даного проекту.

Підтримали члени виконкому й проект рішення міської ради "Про затвердження Комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їхніх сімей – мешканців м. Кіровограда на 2016 рік". Загальне фінансування програми на цей рік становить 8 млн 258 тис. грн. Цьогоріч учасників АТО, як і під час дії попередньої програми, забезпечуватимуть безоплатною правовою допомогою, безкоштовними лікуванням та оздоровленням. Військовим та їхнім родинам надаватимуть одноразову матеріальну допомогу – на вирішення соціально-побутових проблем, на поховання загиблих, на встановлення пам’ятників.

Поставив незаконно – відповіси згдно із законом

Окрім розгляду програм соціально-економічних розвитку Кіровограда, члени виконкому висловили свою позицію іще щодо п’яти десятків питань. Так, за рішенням виконкому незаконно встановлені тимчасові торговельні споруди на вулиці Преображенській, навпроти дитячої обласної лікарні, "Хот-Дог" і "Сладкая лавка" вирішено демонтувати. Таке рішення виконавчий комітет прийняв, зважаючи на висновки комісії з демонтажу тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності.

Своїм рішенням виконком визначив для власників цих тимчасових споруд строк для добровільного їх демонтажу з приведенням земельної ділянки в належний стан, з відновленням благоустрою.

Термін доброї волі становитиме 15 робочих днів з моменту публікації даного рішення на офіційному сайті Кіровоградської міської ради та в найближчому номері офіційного вісника міської ради "Вечірня газета".

Управління містобудування й архітектури повинно надіслати прийняте рішення власникам павільйонів рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повідомити їм про дату демонтажу в разі відмови зробити це самостійно.

Управління виступить також організатором примусового знесення торговельних точок, а безпосередній демонтаж здійснять комунальні підприємства "Міськсвітло", "Теплоенергетик", "Кіровоградська аварійно-диспетчерська служба", "Кіровоград – Універсал 2005".

– Ми попереджали всіх власників МАФів у Кіровограді про необхідність дотримання законодавства, – наголосив Андрій Райкович. – Час діалогу спливає. Законослухняні власники павільйонів добровільно оформили всі дозволи і належну документацію, погодилися власними силами перенести свої торговельні споруди в інше, визначене, місце. Для того, щоб навпроти дитячої обласної лікарні було створено такі необіхідні для закладу зупинку громадського транспорту і паркінг для автомобілів, на яких привозять хворих дітей.

Підтримали тих, хто найбільше цього потребує

У Кіровограді діти учасників та інвалідів АТО харчуватимуться в навчальних закладах безкоштовно. Таке рішення затвердили члени міськвиконкому. Згідно з ним, протягом 2016 року від плати за харчування в навчальних закладах звільнено дітей, чиї батьки загинули під час участі в АТО, є учасниками бойових дій на території проведення антитерористичної операції, беруть у ній участь або отримали інвалідність під час участі в АТО.

Від сплати за харчування в навчальних закладах звільнено також вихованців санаторного дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 65 "Лукоморье" для дітей з малими та згасаючими формами туберкульозу; дітей-інвалідів зі спеціальних дошкільних навчальних закладів (груп), які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, навчаються в інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів. Також учнів спеціальних загальноосвітніх шкіл (класів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, і вихованців дошкільних відділень цих закладів; дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків; вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів Кіровоградського кібернетико-технічного коледжу, професійно-технічних навчальних закладів окремих категорій, а саме: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з прийомних сімей, вихованців будинків сімейного типу.

Не сплачуватимуть за харчування й учні загальноосвітніх навчальних закладів, школи-інтернату з малозабезпечених сімей, які одержують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям"; вихованці спеціальних класів школи-інтернату, які проживають в родинах самотніх матерів (батьків) та ростуть без батька (матері); вихованці дошкільних навчальних закладів, у сім’ях яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму); діти, що ростуть без батька (матері) і перебувають в інтернатному закладі.

Учнів 1 – 4 класів загальноосвітніх та інтернатних навчальних закладів також звільнено від оплати харчування до 31 травня 2016 року.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Сергія ЯКУНІНА

Читайте також