Як уже повідомляла "ВГ", сьогодні Верховна Рада України прийняла рішення про перейменування Кіровограда на Кропивницький.
За проект цієї постанови проголосували 230 депутатів із 335. Проти- три, утрималися –12, не голосували – 92.
Нардепи від Кіровоградщини голосували так:
Олександр Горбунов (Народний фронт) - за;
Михайло Поплавський (група "Воля народу") - відсутній;
Станіслав Березкін (група "Відродження") - відсутній;
Олесь Довгий (позафракційний) - не голосував;
Анатолій Кузьменко (БПП) - не голосував;
Костянтин Яриніч (БПП) – відсутній;
Дмитро Лінько (Фракція Радикальної партії Олега Ляшка) – за.
За словами голови Верховної Ради Андрія Парубія, на цьому процес декомунізації парламент завершив.
Ось як прокоментував журналістам перейменування Кіровограда міський голова Андрій Райкович:
-Як я можу до цього ставитися, якщо рішення Верховна Рада прийняла всупереч думці більшості наших громадян? Ім’я, з яким ми маємо прославляти наше місто трудовими, спортивними, інтелектуальними досягненнями, мають обрати люди, які в ньому живуть. Під час результатів опитування кіровоградців назва «Кропивницький» не була першою чи навіть другою й набрала лише три відсотки голосів. Не звернула увагу Верховна Рада і на позицію Кіровоградської міської ради. Нагадаю, що були пропозиції перейменувати Кіровоград на Єлисаветград, однак вирішили, що ця назва імперська (хоча насправді так місто названо було на честь Святої Єлисавети), і що зараз з огляду на події на Сході країни вона не на часі. Громада із цим погодилася. Після цього була пропозиція перейменувати Кіровоград на Інгульськ. Депутати направили своє звернення до Верховної Ради, в якому вказали, що вони цю назву не підтримують, так само було ще одне звернення і щодо того, що міська рада не підтримує назву Кропивнийький і просить відтермінувати перейменування Кіровограда, поки не вляжуться пристрасті навколо цього питання й кіровоградці не приймуть єдине виважене рішення, дійдуть одностайної думки. Однак Верховна Рада знехтувала цим, проект рішення про перейменування міста був внесений з голосу, мені навіть не надали можливості бути присутнім на сесії та донести до народних депутатів думку громади.
Зараз чекаємо, коли надійдуть офіційні документи про перейменування й будемо радитися із головами депутатських фракцій у міській раді, як діяти далі. Ми будемо чинити тільки відповідно до закону, в рамках своїх повноважень та в інтересах, перш за все, громади.
Олена КОЛЕСНИКОВИЧ