НА ЗАСІДАННІ МІСЬКВИКОНКОМУ

Юридичною підставою для цього стало порушення підприємцями, організаціями та установами ст.ст. 140, 146 Конституції України, ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування", розділу 13 правил розміщення зовнішньої реклами. Як повідомив на засіданні виконкому начальник управління містобудування та архітектури міської ради Григорій Литвин, попередньо його підлеглі та працівники спецінспекції міської ради провели перевірки, за результатами яких недобросовісним суб’єктам господарювання, які не спромоглися оформити дозволи на біг-борди, виносні стенди, розтяжки й таке інше або утримували їх у неналежному стані, винесено приписи про усунення порушень та складено акти огляду технічного стану рекламних засобів. Рекламні засоби тих суб’єктів господарювання, які виконати висунуті вимоги відмовилися, демонтують.

Таку вимогу неодноразово висував на нарадах міський голова Володимир Пузаков. На його переконання, усі суб’єкти господарювання мають дотримуватися законодавства і встановлювати свої рекламні засоби відповідно до чинного порядку, попередньо отримавши необхідні дозволи виконкому міської ради, пройти всі узгодження з відповідними службами. Крім того, вони повинні утримувати ці рекламні засоби в належному стані.

Усього до "чорного списку" потрапило близько 50 рекламних засобів.

Слушна нагода побігати

18 червня з нагоди Олімпійського дня бігу в Кіровограді проводитиметься масовий легкоатлетичний пробіг центральною вулицею міста. У зв’язку з цим з 10.00 до 10.30 рух транспорту від Фортечних валів до площі Кірова буде призупинено.

"Порізати" Карла Маркса АТБ не дадуть

До міської влади звернулася фірма, яка є власником приміщення, де раніше розміщувався магазин "Дитячий світ", а зараз – магазин АТБ, з проханням надати дозвіл на організацію біля нього, на вулиці Карла Маркса, місця для паркування автотранспорту. Проти цього виступили практично всі члени виконкому Кіровоградської міської ради.

– Ми не можемо дозволити, аби центральну вулицю міста "порізали" на шматки, тим більше, що робиться це не для людей – усього тут можливо розмістити лише 10-12 паркувальних місць, тобто йдеться не про покупців, а про керівництво адміністрації магазину, – зауважив заступник міського голови член виконкому Леонід Щербина. – На Карла Маркса – вузькі тротуари, пішоходам і так незручно.

На те, що жодні нормативи не дозволяють влаштувати біля АТБ місця для паркування машин, звернув увагу й інший член виконкому Валерій Музичук. Перший заступник міського голови член виконкому Сергій Табалов зазначив також, що приватна фірма не отримала попередньо необхідних дозволів ні від санітарної, ні від екологічної служб. Їх підтримали інші члени виконкому та дозволу на влаштування паркування не дали.

Досить палаток і виносних лотків!

Так само принципово поставилися члени виконкому і до розгляду прохання підприємців щодо дозволів на встановлення точок виносної торгівлі продовольчих та непродовольчих товарів у різних місцях нашого міста. За словами міського голови Володимира Пузакова, у Кіровограді достатньо вільних місць на ринках, діюча мережа стаціонарних магазинів також задовольняє потреби кіровоградців у споживчих товарах, тож немає необхідності встановлювати додаткові лотки чи палатки, які псують вигляд міста, шкодять його санітарному стану й таке інше. Тож підприємцям було відмовлено.

Також члени виконкому відмовили в наданні дозволів на розміщення рекламних засобів тим підприємцям, які звернулися за ними до влади пост-фактум, уже встановивши ці засоби. Присутні були одностайні в своїй думці: якщо суб’єкт господарювання проявив неповагу до закону, територіальної громади міста, він має спочатку сплатити штраф за незаконне розміщення рекламних засобів, пройти всю необхідну процедуру заново і лише потім отримати такий дозвіл, інакше це буде несправедливо відносно законослухняних громадян, які спочатку звернулися за дозволами і лише після їх отримання, встановили біг-борди чи сіті-лайти.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також