НА ЗАСІДАННІ МІСЬКВИКОНКОМУ

За словами заступника директора департаменту економіки та фінансів Олени Осауленко, директора КП "Водопровідно-каналізаційне господарство" Валентини Єременко, необхідність збільшення тарифу постала ще на початку року, коли обласна рада підвищила вартість дніпровської води з гривні 23 копійок до гривні 69 копійок за кубометр. Однак міська влада, розуміючи, що платоспроможність населення, особливо в кризовий період, низька, стримувала збільшення тарифів на воду. Була надія, що прокуратура рішення облради оскаржить у суді. Власне, завжди, коли якесь рішення опротестовується, а потім оскаржується у суді, його дію на час судового розгляду призупиняють. Однак цього разу чомусь так не сталося, причому прокуратура повідомила про це місцевому керівництву лише нещодавно. А тим часом, водоканал почав зазнавати щомісяця шалених збитків, адже після подорожчання дніпровської води витрати комунального підприємства на її закупівлю збільшилися на 600–700 тисяч гривень щомісяця.

– Ще півтора року тому, усвідомлюючи залежність від фінансових рішень водоводу "Дніпро–Кіровоград", ми почали активно працювати над скороченням споживання дніпровської води та збільшенням використання води з місцевих джерел, – каже Валентина Єременко. – Однак водовід зводить наші зусилля нанівець, постійно збільшуючи тарифи на свої послуги: спочатку дніпровська вода коштувала 90 копійок, потім гривню 23 копійки, потім гривню 69 копійок за кубометр. Просто через зменшення обсягів послуг їх собівартість у водоводу збільшується, ось він і намагається компенсувати це за наш рахунок…

Однак не лише подорожчання дніпровської води вплинуло на ситуацію – за час, що воду жителям Кіровограда подає КП "Водопровідно-каналізаційне господарство", також подорожчала електроенергія та збільшилася мінімальна заробітна плата. Власне, зросла вартість й інших складових послуг КП, однак комунальне підприємство, розрахунки якого визнала економічно обгрунтованими і державна інспекція з контролю за цінами, просило скоригувати тариф лише на три складові – дніпровську воду, зарплату та електроенергію. До речі, у той тариф, що діє зараз, закладена мінімальна зарплата в розмірі 605 гривень, у той, що затвердив минулого вівторка виконком, – 744 гривні, тоді як уже сьогодні вона становить 884 гривні, зауважила Олена Осауленко. Працює колектив водоканалу і над тим, аби скоротити втрати води. Скажімо, у той день, коли засідали члени виконкому, в місті було два пориви, зауважила Валентина Єременко, тоді як ще два роки тому їх траплялося по кілька десятків на день. Поліпшився порівняно з минулими роками і стан розрахунків населення за надані послуги. Тобто всі джерела, які було можливо, колектив водоканалу задіяв. Однак навіть за цих умов собівартість послуги чинний тариф не покриває. Аргументи директора водоканалу, урешті-решт, переконали членів виконкому, і вони ухвалили відповідне рішення. Скориговані тарифи почнуть діяти через місяць після прийняття.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Витоки насильства над дітьми, що замовчується церквою: архієпископ Кентербері оголосив про свою відставку.
Дуда роз'яснив, в яких обставинах Україна могла б отримати МіГ-29 від Польщі.
Дієтологи визначили оптимальний сніданок для тих, хто хоче скинути зайві кілограми: він відрізняється для чоловіків та жінок.
Теги