У минулому році ситуація із трудовою зайнятістю населення в Кіровоградській області мала тенденцію до покращення. Про це повідомив на прес-конференції заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.
Порівняно з 2016 роком, кількість безробітних осіб зменшилась на 8,2 відсотка та становила 46,7 тисячі осіб. Працевлаштовано 15,1 тисячі безробітних громадян, а також 5,3 тисячі осіб, які перебували на обліку в центрах зайнятості. Рівень працевлаштування зареєстрованих безробітних у 2017 році склав по області 32,2 відсотка. Найбільше безробітних станом на перше січня цього року зареєстровано в Олександрійському, Маловисківському, Добровеличківському, Новоукраїнському районних та Кіровоградському районах.
– У середньому на одну вакансію претендували дев’ятеро осіб, – повідомив посадовець. – Допомогу по безробіттю у минулому році отримували 35 613 осіб, у 2016-му – 38 953 особи.
Профорієнтація у будь-якому віці
Одним із завдань Державної служби зайнятості є проведення профорієнтаційних заходів серед населення, яке втратило роботу. Так, протягом 2017 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, становила 104,1 тисячі, у тому числі 44,1 тисячі безробітних. Серед них й ті громадяни, які здобувають освіту у навчальних закладах різного типу, зокрема й учні шкіл.
Започаткування власної справи
Іншим напрямком роботи обласного центру зайнятості є підтримка підприємництва. Люди отримують консультації, їм роз’яснюють нюанси діючого законодавства. Було працевлаштовано з компенсацією єдиного внеску 137 осіб, з них 93 безробітних – на робочі місця, створені у прибуткових сферах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва.
Послуги переселенцям та учасникам АТО
Із березня 2014 року до центрів зайнятості області звернулись 1653 особи, які виїхали з територій, охоплених бойовими діями. Кожен четвертий безробітний з числа ВПО працевлаштований за направленням Державної служби зайнятості у сфери оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автомобілів, кожен шостий знайшов роботу у переробній промисловості. Також переселенці проходили професійне навчання, брали участь у громадських роботах.
Безробітними з числа ВПО є у переважній більшості жінки. Частка молоді становить 39 відсотків, тих, кому за 45 років – 36 відсотків, старших 45 років – 25 відсотків. Протягом 2017 року до центрів зайнятості області звернулись і 2370 колишніх учасників АТО.
Актуальні професії
Очолюють список лідерів робітничі професії – 58,1 відсотка, друге місце посіли службовці – 24,6 відсотка.
Серед робітничих професій Богдан Стоян актуальними визначив такі: водій автотранспортних засобів, тракторист, слюсар, продавець, електрогазозварник, електромонтер, швачка та інші. Є можливість працевлаштуватися за такими професіями, як верстатник, пекар, перукар, фрезерувальник, електрик, офіціант, муляр, кухар, токар.
Сьогодні медичні заклади області потребують майже 90 лікарів. Це такі посади, як лікар загальної практики-сімейний лікар, терапевт, хірург, педіатр, офтальмолог, стоматолог, інфекціоніст, анестезіолог та інші.
Професія швачки є такою, що користується найбільшим попитом на сучасному ринку праці. Сьогодні швейні виробництва області потребують 121 працівника цієї професії. Отже, безробітні, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, мають можливість здобути цей фах.
Будуть зміни
Протягом року відбудеться реорганізація центрів зайнятості та перетворення їх на сервісні майданчики з надання широкого спектру соціальних послуг. Планується вдосконалення профорієнтаційної роботи, перепрофілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття, запровадження соціального супроводу, а також робота в об’єднаних територіальних громадах.
Тетяна ПЕТРИК