Резерви для збільшення надходжень є

З початку року до загального фонду міського бюджету Кіровограда за вісім місяців надійшло майже 450 мільйонів гривень, що на 17,3 відсотка більше, ніж за відповідниц період минулого року. У тому числі власні та закріплені доходи становили більше двохсот мільйонів гривень. Про це повідомила під час прес-конференції у вівторок начальник управління фінансів Кіровоградської міської ради Любов Бочкова.

Найбільшу питому вагу власних та закріплених доходів, як і раніше, становить податок з доходів фізичних осіб – його надійшло 163,6 мільйона гривень. Темпи зростання, порівняно з минулим роком, – 9,3 відсотка при запланованих 17 відсотках. За словами Любові Бочокової, на ситуацію вплинуло те, що частина великих платників цього виду податків через фінансові труднощі були змушені скорочувати працівників, мають також місце факти виплати заробітної плати «у конвертах», крім того, частині підприємств не повернуто ПДВ та прибутковий податок, які сплачуються до державного бюджету. Серед підприємств, що зменшили, порівняно з відповідним періодом минулого року, перерахування ПДФО, – «Креатив», «Гідросила АПМ», «Кіровоградський хлібзавод», «УРГА», «Зорянка», «Ласка», «Укрпошта» та «Дніпро-Кіровоград». І це зменшення становило майже 8,5 мільйона гривень. Узагалі припинив свою діяльність Кіровоградський юридичний інститут.

– На апаратній нараді у понеділок міський голова Олександр Саінсус дав доручення й податковій службі, й управлінню економіки, керівництву Ленінської та Кіровської райрад щодо покращення стану надходжень від цього виду податку, – зазначила Любов Бочкова. – Зокрема, вони повинні проаналізувати ситуацією на кожному з підприємств, що зменшили надходження, виплачують зарплату нижче законодавчого рівня й вжити відповідних заходів.

Майже 30 мільйонів гривень надійшло до міського бюджету за вісім місяців плати за землю, що на 11,8 відсотка більше, ніж торік. Проте, є ще й додаткові резерви щодо надходжень від цього виду податку – зокрема, перегляд договорів оренди земельних ділянок, в яких орендна плата зафіксована на рівні нижче трьох відсотків. За даними управління земельних ресурсів, п’ять таких договорів зараз у роботі, матеріали стосовно кількох десятків договорів оренди передані до суду, оскільки орендарі відмовилися їх переукладати. Ще один резерв – погашення податкового боргу. За даними податкової інспекції, він становить близько шести мільйонів гривень. Найбільшими боржниками за землю є «Кіровоградводоканал», Кіровоградський ремонтний завод та інші підприємства. На апаратній нараді теж надано відповідні доручення щодо цього.

Щодо видаткової частини міського бюджету, то за вісім місяців нинішнього року вона становила 322 мільйона гривень (на 17,9 відсотка більше, ніж торік). В основному кошти спрямовувалися на утримання соціальної сфери. У тому числі на освіту витрачено 171,7 мільйона гривень (зростання 22,2 відсотка), охорона здоров’я – 101 мільйон гривень (16,2 відсотка), культура – 14,7 мільйона гривень (25 відсотків). Питома вага витрат на утримання соціально-культурних установ – 91,7 відсотка, за економічною класифікацією, на захищені статті (виплату зарплати бюджетникам, оплату комунальних послуг, придбання медикаментів і продуктів харчування) припадає 95 відсотків видатків.

На житлово-комунальне господарство із загального фонду міського бюджету спрямовано 13,7 мільйона гривень, у тому числі на благоустрій – 9,7 мільйона гривень (ці кошти використано на прибирання доріг, утримання зелених насаджень, парків та скверів, вивезення сміття, обслуговування мереж зовнішнього освітлення й таке інше), також надавалася фінансова допомога комунальним підприємствам (аварійно-диспетчерській службі та КП по утриманню шляхів). За рахунок спеціального фонду міського бюджету на ЖКГ направлено 9,4 мільйона гривень (в 1,4 рази більше, ніж за відповідний період минулого року). Зокрема, на ці кошти виконувався капітальний ремонт дахів, ліфтів, асфальтового покриття внутрішньобудинкових територій, лагодилися мережі зовнішнього освітлення. На дорожнє господарство за рахунок всіх джерел витрачено 5,1 мільйона гривень. На капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, придбання медичного обладнання за рахунок бюджету розвитку спрямовано 3,6 мільйона гривень гривень, на освіту – три мільйони, на фізкультуру та спорт – 600 тисяч гривень. Також в цьому році вперше для Кіровограда передбачена субвенція на соціально-економічний розвиток у сумі 15 мільйонів гривень, яка спрямовується на об’єкти ЖКГ та капітального будівництва (це, зокрема, ремонт гімназії імені Шевченка, ЗОШ №12, центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, ремонт мереж зовнішнього освітлення й таке інше). Крім того, нинішнього року у державному бюджеті для Кіровограда передбачено 740 тисяч гривень на введення в дію другої черги Центру надання адміністративних коштів. Поки що із цих коштів надійшло 186 тисяч гривень, ремонтні роботи виконуються у другому крилі приміщення центру.

Читайте також