На пульсі рідного міста

Кілька останніх років видалися особливо складними і для всієї України, і для нашого міста. Війна на сході країни, непрості фінансово-економічні умови – все це не може не даватися взнаки. Однак Кропивницький розвивається: ремонтуються соціально важливі об’єкти, дороги, будуються пам’ятники, місто стає більш привабливим, цивілізованим, безпечним для життя.
Ось ті знакові події, які відбулися в цьому році і які дають підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє, з гарним настроєм зустрічати 262-у річницю заснування нашого міста.
У березні нинішнього року в Кропивницькому відрито сучасний сервісний центр муніципальних послуг, запрацювала “гаряча” лінія міського голови, завдяки чому влада стала ближчою до людей, нагальні проблеми мешканців почали вирішуватися оперативніше і якісніше.
Також у березні відбулися дві довгоочікувані й надзвичайно важливі в соціальному плані події: відкрито паліативне відділення для надання медичної допомоги та догляду за тяжкохворими і реконструйоване дитяче інфекційне відділення, в якому отримують кваліфіковану медичну допомогу діти, хворі на інфекційні недуги, не лише міста, а й усієї області.
У березні депутати міської ради прийняли бездефіцитний міський бюджет з потужною соціальною складовою: у ньому передбачено кошти на капітальні ремонти навчальних та лікувальних закладів, об’єктів житлово-комунального господарства, затверджено програму підтримки учасників АТО та їхніх родин.
Міська влада продовжує облаштовувати святе для городян місце – алею Слави на Рівненському кладовищі, де поховано героїв, загиблих в АТО.
У квітні – травні в Кропивницькому почали активно впроваджувати програму "Світле місто", розроблену з ініціативи міського голови Андрія Райковича. Світло прийшло у ті мікрорайони, де його на вулицях ніколи не було, – на Завадівку, вулиці Мінську, Херсонську та багато інших. Тут встановлено сучасні освітлювальні прилади, що економно споживають електроенергію.
У Ковалівському парку навколо народного пам’ятного знака загиблим спецназівцям висаджено символічне коло пам’яті.
У квітні створено комунальне підприємство "Електротранс". Тепер кропивничани користуються послугами комунального транспорту. Згодом депутати передбачили кошти в бюджеті на закупівлю 20 тролейбусів для міста.
Також у квітні капітально відремонтовано амбулаторію загальної практики сімейної медицини №8, що обслуговує більше семи тисяч мешканців Новомиколаївки.
З ініціативи міського голови Андрія Райковича запроваджено іменні стипендії для кращих учнів – переможців всеукраїнських предметних олімпіад.
Капітально відремонтовано бібліотеку на Старій Балашівці.
На базі терцентру Подільського району створено перший в області соціальний оздоровчий центр для людей похилого віку з басейном і сауною.
Виконуються капітальні ремонти у семи спортивних залах навчальних закладів Кропивницького, у відділеннях центральної міської лікарні, приміщенні амбулаторії №4, у музичній школі №1 імені Нейгауза та на багатьох інших об’єктах.
Завершується масштабний ремонт дамби на вулиці Михайлівській, що забезпечить сталий і безпечний пропуск річкової води, дозволить запобігти підтопленням.
На Фортечних валах розпочато спорудження пам’ятного знака жертвам Голодомору.
Тривають ремонти доріг, внутрішньодворових територій, дахів житлових будинків – нинішнього року планується полагодити майже півсотні покрівель. Під час дорожніх робіт – ремонт, нанесення дорожньої розмітки – почали застосовувати сучасні технології.
Також до важливих подій можна віднести появу в місті своєї патрульної поліції, яка дбає про безпеку мешканців. Влада всіляко їй допомагає – подарувала велосипеди, шини для авто. Відчутні позитивні зрушення і в боротьбі міської влади зі стихійною торгівлею, незаконними МАФами і таке інше.

Читайте також