На неякісні продукти можна натрапити як на ринках, так і в супермаркетах

Органи прокуратури виявили численні порушення вимог законодавства у сфері безпеки та якості харчування, повідомляє прес-служба цього відомства.

Зокрема, в деяких супермаркетах міста Кіровограда, Петрівського та Голованівського районів виявлено непоодинокі випадки порушення правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами щодо умов зберігання, дотримання строків придатності, розміщення та маркування харчової продукції.

У діяльності близько 50 суб’єктів господарювання регіону виявлено порушення вимог санітарно-епідеміологічного законодавства та законодавства про безпечність і якість харчових продуктів. Ними здійснюється реалізація харчової продукції, термін зберігання якої минув, без наявності відповідного обладнання.

Найбільш поширеним порушенням є реалізація продуктів без відповідних супровідних документів.

Так, у Світловодському районі чотири суб’єкти господарювання продавали рибу без відповідних документів. Це стало можливим через неналежний контроль з боку працівників лікарні ветеринарної медицини даного району, які не забезпечили протягом минулого року видачу ветеринарних свідоцтв, що засвідчують якість та безпечність лову. Також виявлено факти стихійного продажу продуктів тваринного походження без наявності документів на території селищних ринків Онуфріївського, Вільшанського, Олександрійського, Компаніївського, Новоукраїнського та Новгородківського районів. Окрім того, на зазначених ринках відсутні належні засоби для проведення ветеринарних досліджень продукції.

За повідомленням прес-служби прокуратури області, численні порушення виявлені також у діяльності інспекції з питань захисту прав споживачів Кіровоградської області при здійсненні державного контролю. Зокрема, в актах перевірок якості та безпеки продукції що реалізують підприємства сфери торгівлі і послуг, не зазначаються відомості про тип заходу та предмет перевірки, самі ж перевірки проводяться з порушенням строків. Зафіксовано випадки незаконної видачі розпорядчих документів на проведення перевірок, відбір зразків продукції з порушенням вимог закону та незаконного накладання штрафів за порушення рекламного законодавства харчових продуктів. При цьому стан стягнення штрафів є вкрай незадовільним. З 208,5 млн. грн. накладених штрафів у минулому році реально стягнуто лише 211,7 тис. грн., що становить 0,1 відсотка. На усунення виявлених порушень голові Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів внесено подання.

Про незадовільний стан законності у сфері безпеки та якості харчування проінформовано голову Кіровоградської ОДА та голову облради.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Reuters: У Організації Об'єднаних Націй висловлюють тривогу з приводу можливого успіху Дональда Трампа на майбутніх виборах у Сполучених Штатах.
Кількість інцидентів з безпекою на ЗАЕС збільшується: фахівець попереджає про потенційну катастрофу.
Ціни на бензин на автозаправних станціях зростуть внаслідок збільшення акцизного збору: які прогнози щодо вартості у 2024-2025 роках?
Теги