На дошкільну освіту — понад сім мільйонів гривень

На першому в нинішньому році засіданні громадської гуманітарної ради з питань розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти при управлінні освіти Кіровоградської міської ради було підбито підсумки виконання програми розвитку освіти за 2011 рік та намічено плани діяльності цього громадського формування на нинішній рік.

Як зазначила голова ради начальник управління освіти Лариса Костенко, важливим аспектом функціонування галузі є й залишається її фінансування. Попри всі проблеми минулого року жодного закладу освіти в обласному центрі скорочено не було, виділяються кошти на ремонти навчальних установ, немає заборгованості із заробітної плати перед педагогічними працівниками. Так, були відремонтовані покрівлі в ЗОШ №№ 6, 3, дитячих садках №№ 71, 65, повністю замінено мережі опалення в ЗОШ № 24, завезено комплекти нових шкільних парт у ЗОШ №№ 2 та 34, а в нинішньому році планується оновити меблі у шести навчальних закладах. Також триває комп’ютеризація шкіл – чотири комп’ютерні класи вже закуплені, а міська школа-інтернат отримала для своїх вихованців 20 ноутбуків та мультимедійну дошку. Протягом минулого року було вирішено й ряд інших питань, зокрема, фінансування протипожежних заходів, підключення кількох навчальних закладах до систем охорони. Те, що в минулому році із міського бюджету було виділено понад шість мільйонів гривень на розвиток дошкільної освіти, дозволило зберегти її мережу та відкрити кілька нових груп для дошкільнят. На нинішній рік на цю ланку освіти передбачено вже більше семи мільйонів гривень, за словами Лариси Давидівни, це дозволить і надалі дошкільним навчальним закладам безперебійно функціонувати та розвиватись.

Члени громадської ради звернули увагу на запровадження нових форм підтримки талановитих педагогічних працівників, молодих спеціалістів. Керівники дитячих садків висловили сподівання, що нарешті вдасться відновити роботу кількох плавальних басейнів. Радились члени гуманітарної ради й щодо поліпшення умов оздоровлення дітей у літній період при навчальних закладах, а саме – більш змістовного дозвілля школярів: безкоштовного відвідування музеїв, парків, дитячих розважальних закладів протягом табірних змін.

Усі пропозиції були взяті до уваги та вироблено шляхи їх реалізації і втілення у життя.

Читайте також