Травень в Україні традиційно багатий на культурні події. В останні весняні тижні широко відзначають шевченківські свята, Міжнародний день музеїв та День Європи, в рамках яких влаштовують різноманітні мистецькі заходи.
Цей рік став особливим, адже вдруге в трьох мистецьких центрах нашого міста – обласному художньому музеї, картинній галереї «Єлисаветград» та художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відкрилася художня виставка всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна», на якій представлено понад 200 творів живопису та графіки художників з усіх регіонів нашої країни. Відкривали виставку на всіх локаціях заступник міністра культури України Юрій Рибачук, директор Дирекції художніх виставок заслужений діяч мистецтв України Ігор Волощук, заступник голови Національної спілки художників України заслужений художник України Костянтин Чернявський, високопосадовці області і міста, представники громадськості, що свідчить про важливість проекту.
У кожному з вищеозначених закладів представлялися твори за видами мистецтва. Зокрема, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна презентовано понад 50 графічних доробків як учасників самої виставки, так і творів з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво». Акварелі, офорти, рисунки різноманітними графічними матеріалами зображують красу унікальних природних ландшафтів нашої країни, захоплення художниками предметним світом українського побуту та споконвічними образами легендарної історії нашого народу.
Окрім того, до Міжнародного дня музеїв у всіх музеях міста відбулися оригінальні культурно-просвітницькі акції. Так, у музеї Олександра Осмьоркіна від самого ранку в рамках традиційного арт-проекту «Музейні гостини» з успіхом пройшли художні студії, учасниками яких стали вихованці дитячої школи мистецтв під керівництвом завідувача відділу образотворчого мистецтва живописця Юрія Вінтенка та студенти будівельного коледжу на чолі з викладачем архітектором Тетяною Пенязь. Але в цей день вони не малювали як зазвичай, а займалися створенням витинанок. Добре знана майстриня Ольга Коломієць, розробивши оригінальний ескіз архітектурного зображення музею, з ентузіазмом провела майстер-клас, під час якого учасники студій кропіткою працею, кожен по-своєму, втілили в життя образ мистецької перлини зодчого Якова Паученка.
Унікальний майстер-клас зі створення світлин «Фотопортрет в музейному інтер’єрі» презентував відомий фотомайстер Олександр Шулешко. Він реально продемонстрував широкі можливості використання непрофесійної фотокамери, створивши на очах у захоплених учасників декілька художніх портретних образів.
А ще були музейні відеопрезентації, що розповідали про неперевершені творчі доробки українських митців та історію становлення професійного художнього осередку в нашому краї.
Поступово місто охоплювали ейфорійні настрої футуристичної «Ночі музеїв» з розмаїтими творчими акціями на різних майданчиках, розгорнутих в нашому сповненому душевної та мистецької краси місті Кропивницькому. Зазначу, Міжнародний день музеїв, який відзначається 18 травня, це день, коли всі музеї світу безкоштовно відкривають свої двері для відвідувачів, демонструючи оригінальні ідеї та найпотаємніші скарби своїх колекцій.