МИСТЕЦТВО ДБАТИ ПРО ДІТЕЙ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ

2001 року з ініціативи тодішнього директора музичної школи № 4 Олександра Прокоф’єва й за підтримки голови обласного осередку Всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України" Олександра Неділька, міської ради та відділу культури міської ради задля моральної й матеріальної підтримки дітей-чорнобильців Кіровоградщини було започатковано обласний конкурс-огляд для дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС. Відтоді відбулося сім оглядів-конкурсів, у яких взяли участь вихованці шкіл естетичного виховання з Кіровограда, Знам’янки, Суботців, Малої Виски, Бобринця. Кожен учасник отримував грошову винагороду, а переможці – премію. На п’ятому, ювілейному, огляді-конкурсі переможці попередніх – учениця музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза Анна Лунга (клас фортепіано викладача Олени Надутенко), учень музичної школи № 2 ім. Юлія Мейтуса Олександр Овдієнко (клас флейти викладача Володимира Залевського), учениця музичної школи № 3 Катерина Черниш (клас фортепіано викладача Наталії Стельмашок) – отримали цінні призи.

З 2008 року замість конкурсу-огляду в музичній школі № 1 ім. Генріха Нейгауза 26 квітня, у день аварії на ЧАЕС, проходить урочистий захід, у якому виступають юні музиканти-чорнобильці, що стали переможцями оглядів-конкурсів, та початківці на музичній ниві. Серед них – студенти Кіровоградського музичного училища Олександр Овдієнко, Ірина Савченко, випускниця музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза, а нині її викладач Аліса Сінькова та найменші Софія Овсієнко, Вікторія Папуша й Марія Сидорак. Левова частку роботи з підготовки й проведення цих врочистих заходів за активної підтримки начальника відділу культури і туризму міської ради Миколи Барабулі здійснили працівники “нейгаузівської” школи директор Євгенія Малявкіна, заступник директора з навчально-виховної роботи Вікторія Малашевич та викладач фортепіанного відділу Ірина Казанцева.

Цьогорічний урочистий захід із вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС та всіх потерпілих від катастрофи Вікторія Малашевич розпочала з розповіді-застереження про Чорнобильську трагедію, після чого присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих і померлих чорнобильців. У концертній програмі заходу взяли участь постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС Марія Сидорак і Софія Бевзенко (музична школа № 1 ім. Генріха Нейгауза), Вікторія Папуша й Софія Овдієнко (музична школа № 2 ім. Юлія Мейтуса), Марина Доброволянська (музична школа № 3), Вікторія Ланда (Кіровоградська дитяча школа мистецтв, селище Нове), Олександр Овдієнко та Ірина Савченко (Кіровоградське музичне училище). Після концерту Микола Барабуля та Євгенія Малявкіна подякували юним артистам за яскраве виконання музичних творів і вручили від міської влади подяки гуманітарного департаменту міської ради й від музичної школи – грошову винагороду та солодощі.

Наступного року чорній сторінці в історії України – аварії на ЧАЕС – виповниться 25 років. Організатори врочистого заходу із вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС та всіх потерпілих від катастрофи сподіваються відродити наступного нерадісно- ювілейного року проведення обласного конкурсу-огляду для дітей, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, і сподіваються на підтримку в цій справі від обласної та міської влади.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також