Микола Присяжнюк: «Завдання України — зберегти позиції на світовому ринку зерна»

Про ситуацію на ринку зерна. "У цьому році в Україні буде намолочено 45-46 млн. тонн зернових, що вдвічі перевищує внутрішню потребу держави. Ще три роки тому це був рекордний показник, а зараз розглядається як незадовільний. Нині перед нами стоїть завдання зберегти зовнішні контракти і позицію держави на світовому зерновому ринку у той час, коли у багатьох інших країнах світу спостерігається низька урожайність зернових. Лише за останні 15-20 днів вартість тони зерна зросла з 30 до 60 доларів. Якщо сільгоспвиробник своєчасно зорієнтується в прогнозах, він зможе компенсувати свої витрати".

Про масложирову галузь. "Сьогодні українська соняшникова олія є монополістом на світовому ринку, займаючи близько 55 відсотків від загального обороту. З одного боку це позитив, але з іншого зростання посівів соняшника призводить до порушення сівозміни та виснаження ґрунтів. Щоб вирішити цю проблему, міністерство планує активно впроваджувати систему форвардного фінансування, тобто допомогти виробникам соняшникового насіння збільшити вдвічі урожайність при збереженні існуючих площ. Але вони повинні це робити разом із переробниками, які мають інвестувати кошти у нові технології вирощування соняшника". До слова, ПрАТ “Креатив”, за словами його керівництва, саме і реалізує політику форвардної допомоги.

Про машинобудівну галузь. "Після того, як машинобудування у процесі адмінреформи перейшло в структуру нашого міністерства, фахівці почали проводити консультації з виробниками сільгосптехніки для розробки чіткої моделі розвитку галузі. Однозначно ми маємо підтримувати вітчизняного виробника сільгосптехніки. Ми бачимо, що у нас є такі потужні підприємства як "Червона зірка", якісна продукція якого заслужила визнання серед вітчизняних та іноземних аграріїв".

Про вищу освіту. "Протягом найближчих трьох-чотирьох років в Україні планується реформувати низку вищих навчальних закладів, які сьогодні готують спеціалістів для сільського господарства, шляхом їх об’єднання у 9 університетів. Вони матимуть науково-дослідницьке спрямування та надаватимуть сучасну та якісну освіту". Микола Присяжнюк не виключив можливості також приєднання Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства до КНТУ.

Про цінову ситуацію на ринку молочної продукції. За словами Миколи Присяжнюка, ситуація, яка склалася навколо закупівельних цін на молоко, зокрема, на Кіровоградщині, не може не викликати занепокоєння. Він наголосив на тому, що слід ретельно проаналізувати, як формується ціна на молоко на шляху від виробника до споживача. "Необхідно створити такі умови, щоб виключити з цієї цінової схеми численних посередників, – наголосив Микола Присяжнюк".

Читайте також