Масштабний ремонт дамби на Михайлівській

Вперше з моменту спорудження у 1989 році дамбу під мостом через річку Інгул на вулиці Михайлівській, що в Кіровограді, будуть ремонтувати.
Зараз ця гідротехнічна споруда у критичному стані. Механізми дамби не здатні регулювати рівень води в річці, що може призвести до масштабних підтоплень.
За словами заступника міського голови Олександра Грабенка, для відновлення функціональності дамби, забезпечення сталого і безпечного пропуску нею річкової води було замовлено її технічне обстеження, берегів та русла річки і відповідно до його висновків виготовлено проектно-кошторисну документацію реконструкції.
– Ця дамба на Інгулі регулює проходження 360 тисяч кубічних метрів води на площі 12,5 гектара від вулиці Київської до вулиці Михайлівської, – повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Сергій Коваленко. – Останнім часом у руслі Інгулу запас води не тримався, що могло стати причиною масштабних підтоплень під час весняного водопілля. Щоб уникнути катастрофічних наслідків, які вже мали місце у Кіровограді у 1981 році, потрібно було провести повне обстеження гідротехнічної споруди. Роботи проводилися з липня по вересень 2015 року та навесні 2016 року спеціалістами державного проектного-вишукувального інституту “Дніпродіпроводгосп”.
– Ми використовували різноманітні методи досліджень із залученням водолазів, але знайти шляхи витоку води змогли лише з допомогою ультразвукового обстеження дна річки, – розповіла головний інженер проекту Ірина Посільська. – Вода підмила шандори і протікала під ними. Тепер під загороджувальними елементами споруди утворилися небезпечні пустоти, і затвори тримаються сьогодні лише, як кажуть, на чесному слові. Єдиним ефективним рішенням є зведення бетонної подушки під дамбою і облаштування нової системи регулювання води.
За словами начальника управління капітального будівництва міської ради Віктора Ксеніча, загальна кошторисна вартість проекту становить майже п’ять мільйонів гривень. Півтора мільйона гривень вже передбачено у міському бюджеті, решту коштів планується виділити на найближчій сесії міської ради 26 липня.
– Зволікати не можна, – зауважив Віктор Ксеніч. – Маємо встигнути до осінньо-зимового періоду. Визначено підрядчика – ТОВ “Кронос-Лідер”. Отримано дозволи на початок робіт. Доведеться спустити із понеділка воду з Інгулу в центрі міста, із мінімальним рівнем води річка перебуватиме два – три місяці.
Предстаник підприємства Анатолій Белевський запевнив, що бетонування об’єкта будівельники виконають у максимально короткі терміни. У працівників є необхідний досвід такої роботи, наявна уся потрібна будівельна техніка. Вже облаштували під’їзні шляхи, організували майданчик для прийому і сушки річкового мулу. Після того, як мул висохне, його вивезуть на полігон твердих побутових відходів. Головна складність полягатиме у тому, що майже весь комплекс робіт виконуватиметься у воді.
Олександр Грабенко підкреслив, що для того, аби вчасно впоратись із усіма роботами, будівельна техніка і робітники працюватимуть на об’єкті весь світловий день. Субота також буде робочою.
Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
У Тибеті відбувалися незвичайні протести проти китайської влади. Які ж причини цього явища? - BBC News Україна
Згідно з інформацією Андрющенка, загарбники розпочали процес депортації родичів військовослужбовців Збройних Сил України з територій, що знаходяться під окупацією.
Україна працює над створенням ракети "Трембіта", яка має можливість досягати Москви.
Теги