Одразу біля двох кіровоградських медзакладів – обласної та обласної дитячої лікарень з’явилися нещодавно чималі металеві конструкції, судячи з усього – майбутні торговельні павільйони. Медперсонал побачив у цьому незручності, адже одна з конструкцій перегородила вхід на територію закладу, інша зайняла місце, відведене під автостоянку. Стривожившись ще й тим фактом, що ті будки привезено туди вночі, медики поінформували про це міського голову Андрія Райковича, і той позавчора скликав спеціалістів ряду служб міської ради, і не тільки її, на нараду, щоб обговорити на ній питання розташування в місті так званих тимчасових споруд для торгівлі.
У ході зібрання з’ясувалося, що підставою для появи у згаданих місцях металевих конструкцій стало рішення виконкому міської ради попереднього скликання про затвердження схеми тимчасових споруд для торгівлі, ухвалене за місяць до виборів (у тій схемі – декілька десятків адрес, за якими представники бізнесу, в основному – фізичні особи-підприємці, виявили бажання торгувати з так званих малих архітектурних форм (МАФів) – кіосків та невеликих павільйонів). Пояснення про те, що та схема ґрунтується на висновках солідного проектного інституту, не влаштувало Андрія Райковича. Тим більше, що її фігурантам віддано у фактичне користування ділянки без конкурсів, а це ж комунальна земля, якої у місті залишилося зовсім небагато (навіть учасникам АТО не вистачає).
Підкресливши, що він аніскільки не заперечує права людей займатися бізнесом, міський голова висловив занепокоєння процесом захаращення міста різними кіосками, особливо – біля лікувальних, освітніх закладів. Крім того, Райковича непокоїть, якими товарами (місцевого виробництва чи завізними) збираються торгувати підприємці, котрим пощастило отримати комерційно привабливі місця, за якою системою (спрощеною чи загальною) платять вони податки і чи відповідають фактичні метражі їхніх кіосків і павільйонів тим, які значаться у дозвільних документах. "Якщо у цій сфері все пустити самопливом, то навіщо в місті ми, влада?" – запитав у присутніх міський голова.
Завершуючи нараду, він доручив профільним виконавчим органам міськради припинити видачу дозволів на встановлення нових МАФів до завершення в місті повної інвентаризації цих споруд та розробити чіткі і вигідні для громади "правила гри" у цій галузі. Зокрема, Андрій Райкович за те, щоб до обговорення проектів рішень про надання дозволів на встановлення МАФів залучати громадськість, щоб ці дозволи видавалися тільки суб’єктам господарювання, які купили чи взяли відповідні земельні ділянки в оренду на конкурсах.
Іван КІНДРАТЕНКО
Фото Олега ШРАМКА