У нинішньому році управління капітального будівництва міської ради Кропивницького виступало замовником будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту на 78-ми об’єктах комунальної інфраструктури, благоустрою, освіти, охорони здоров’я та соціально-культурного призначення. Про це на пресконференції повідомив начальник управління Сергій Білоконь.
– Програмою капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення у Кропивницькому за 2019 рік передбачалося виконання робіт на загальну суму понад 150 мільйонів гривень, з яких кошти субвенції з державного бюджету складають 10,582 мільйона гривень, – розповів Сергій Білоконь. – Станом на 23 грудня освоєно капітальних вкладень на загальну суму понад 125 мільйонів гривень по 76-ти об’єктах. Серед реалізованих у 2019 році проєктів – 11 дошкільних навчальних закладів, 30 загальноосвітніх закладів, два об’єкти охорони здоров’я, один – соціального захисту та соціального забезпечення, 13 об’єктів комунального господарства, 19 – капітального будівництва, реконструкції та реставрації.
У межах бюджетного призначення по 49-ти об’єктах завершено всі будівельно-монтажні роботи, а по 27-ми – розроблено проєктно-кошторисну документацію для організації та виконання будівельно-монтажних робіт у 2020 та наступних роках.
Серед знакових для територіальної громади проєктів 2019 року Сергій Білоконь назвав реконструкцію проїжджої частини вулиці Ельворті, вулиці Миколи Левитського – проєкт «арка». Місто отримало надсучасну інженерно-транспортну розв’язку, яка дала можливість організувати безпечний двосторонній рух через шляхопровід. Вартість будівництва – близько 66 мільйонів гривень.
Триває робота на не менш важливому для міста об’єкті – центрі надання адміністративних та соціальних послуг у форматі «Прозорий офіс». Тут заплановано повну реконструкцію будівлі, утеплення фасаду, заміну покрівлі, комунікацій та облаштування прилеглої території. У цьому році завершено монтаж металевих каркасів шахт та обладнання панорамних ліфтів, опорядження внутрішніх приміщень другого, третього і четвертого поверхів, встановлення охоронної сигналізації.
На даний час триває утеплення та лицювання фасадів, опорядження внутрішніх приміщень першого поверху та сходових майданчиків, скління фасадів панорамних ліфтів.
– Приміщення другого – четвертого поверхів повністю готові і навіть частково облаштовані меблями та обладнанням, – повідомив Сергій Білоконь. – На даному об’єкті в цьому році використано 23 мільйони 795 тисяч гривень, у тому числі кошти субвенції з державного бюджету – 9 мільйонів 574 тисячі гривень. А від початку реконструкції використано загалом 41 мільйон 524 тисячі гривень. Введення об’єкта в експлуатацію заплановано на кінець другого кварталу 2020 року.
Ще одним знаковим проєктом для міста стало будівництво багатоквартирного житлового будинку по вулиці Генерала Жадова загальною площею 3 069,6 квадратного метра.
На виконання заходів з енергозбереження та забезпечення економії енергоресурсів в нинішньому році – термомодернізації навчально-виховного об’єднання «ЗОШ І – ІІІ ступенів № 31 з гімназійними класами», центру дитячої та юнацької творчості “Сузіря” – в електронній системі ПРОЗОРРО завершено процедуру торгів за вимогами НЕФКО. З переможцем торгів – харківським товариством з обмеженою відповідальністю «АВЄГА» підписано угоду, яка погоджена Північною екологічною фінансовою компанією (НЕФКО). Кошторисна вартість об’єкта – 28 мільйонів 678 тисяч гривень, у тому числі за рахунок коштів (НЕФКО) – 11 мільйонів 475 тисяч гривень.
– Триває також реконструкція Набережної Інгулу від вулиці Михайлівської до вулиці Вокзальної, – підкреслив Сергій Білоконь. – На даний час ТОВ «Український лабораторний центр екологічних досліджень» виконало всі роботи, відповідно до вимог Закону про оцінку впливу на довкілля. Отримано відповідний висновок. Крім того, ТОВ «Абріс Либідея» здійснило розробку техніко-економічного обґрунтування, проведено експертизу. Відповідно до експертного звітуЄ, проєктно-кошторисна вартість реконструкції становить близько 185 мільйонів гривень. Увесь проєкт реконструкції Набережної розбито на сім зон, і першою після завершення розроблення проєктної документації почнуть оновлювати спортивну зону на правому березі Інгулу між вулицями Михайлівською і Великою Перспективною.
Впродовж 2019 року було продовжено планомірну реалізацію передвиборчої програми міського голови Андрія Райковича щодо модернізації спортивних залів у школах обласного центру. Цьогоріч капітальний ремонт спортивних залів виконано у двох школах – № № 19. 24, а в ЗОШ № 20 роботи тривають.
Одним з основних напрямків роботи УКБ є будівництво нових об’єктів, реконструкція та реставрація пам’яток архітектури.
У 2019 році завершено реконструкцію та введено в експлуатацію діючу котельню і теплові мережі від неї по вул. Металургів, 7-а в селищі Новому. Замінено зовнішні теплові мережі та встановлено додаткове обладнання, що дало змогу перепідключити 27 житлових будинків, дві школи, дошкільний заклад, музичну школу, поліклініку, театр танцю «В гостях у казки» до котлів нової сучасної економної модульної котельні. Загальна вартість робіт з урахуванням виконання в попередньому році склала 18 мільйонів 904 тисячі гривень.
Завершено і будівництво зовнішнього водопроводу по вулиці Львівській. Тут вартість робіт – понад один мільйон гривень.
У 2019 році розпочалася й робота над зведенням у Кропивницькому наступного житлового будинку. На даний час збираються дані для проєктування. Виконано інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні вишукування. У наступному році планується завершити проєктування, отримати необхідні дозволи та розпочати будівництво.
– Управління також продовжує активно працювати над розвитком інфраструктури міста, – наголосив Сергій Білоконь. – Так, в цьому році виконано комплекс геодезичних та геологічних вишукувань для будівництва мосту через Інгул між вулицями Казанською та Радищева. В перспективі це дасть можливість повноцінно з’єднати транспортним сполученням два мікрорайони. В наступному році плануємо розпочати техніко-економічний розрахунок даного об’єкта. А ще розроблено проєктно-кошторисну документацію по об’єкту «Реконструкція вулиці Полтавської від провулку Об’їзного до вул. Васнєцова», отримано експертний висновок: вартість об’єкта – близько 40 мільйонів гривень.
Для завершення робіт у 2020 році проведено комплексне коригування проєктно-кошторисної документації по об’єкту «Нове будівництво госппобутової каналізації по вул. Лесі Українки, Дарвіна, Степняка-Кравчинського». Будівництво цієї каналізаційної мережі давно очікують мешканці мікрорайону: вона вирішить багаторічну проблему відведення побутових стоків.
Вперше за багато десятків років розпочалася комплексна реставрація будівлі головного корпусу музичної школи №1 імені Нейгауза. Відповідно до експертного висновку, вартість об’єкта – дев’ять мільйонів гривень.