Міська влада підписала меморандум із госпіталем

Відтепер колишнім воїнам АТО надаватимуть допомогу
психологи-реабілітологи.
Меморандум про співпрацю у сфері психологічної реабілітації колишніх учасників АТО підписали міський голова Андрій Райкович та головний лікар обласного госпіталю для ветеранів війни Геннадій Сябренко. В актовій залі цієї медичної установи заради цього хвилюючого моменту зібрались представники міської влади, колишні військовослужбовці, які нині перебувають на лікуванні, представники громадськості та журналісти.
Згідно з меморандумумом, відтепер у госпіталі передбачено офіційні посади психологів-реабілітологів. З 2015 року ці функції у закладі виконували три волонтери, а тепер на роботу вони влаштовані офіційно. Спеціалісти будуть надавати допомогу учасникам АТО та членами їхніх сімей. До роботи фахівці приступають вже цього місяця. Кошти на їх утримання виділено з міського бюджету. Ініціатива створення посад для психологів належить секретарю міської ради Андрію Табалову, а міський голова його підтримав.
– Це вкрай необхідна справа, люди дійсно цього потребують, – наголосив Андрій Райкович. – Треба робити все, щоб умови соціалізації людини, яка побувала в зоні бойових дій, були якісними, необхідно зробити усе можливе і неможливе для того, щоб людину повернути в громаду. Кошти, виділені з міського бюджету, – це три повноцінних посадових оклади з преміальним фондом. Відтепер психологи працюватимуть на постійній основі, також зможуть проходити тренінги, підвищувати свою кваліфікацію.
Головний лікар обласного госпіталю для ветеранів війни відзначив, що підписання такого меморандуму – це унікальний момент, коли державний медичний заклад і територіальна громада беруть на себе відповідальність за психологічну реабілітацію кожного пацієнта. А в процесі реформування медичної галузі в комунальних медичних закладах необхідно зберегти посади лікарів-реабілітологів, які займаються колишніми військовими, їхньою адаптацією у соціумі. Саме ці фахівці є надійною ланкою у ланцюжку психологічного повернення нинішніх фронтовиків до своїх родин та мирного життя. З таким проханням Геннадій Сябренко звернувся до міського голови. На що той відповів, що робота з колишніми учасниками АТО, а нині операції об’єднаних сил для міської влади є приорітетною:
– Ми в неоплатному боргу перед цими хлопцями за мир і спокій в наших містах.
Коментуючи подію, секретар міської ради Андрій Табалов зазначив, що втілення у життя ініціативи активних людей, зокрема психолога Анни Колевої щодо психологічної реабілітації нинішніх ветеранів війни на сході країни не могла залишатись приватною.
– Така ідея повинна реалізовуватись, як мінімум, на рівні місцевої влади, – зазначив Андрій Табалов. – Оскільки більшість хлопців, що перебувають у госпіталі – це кропивничани, тому і програма має бути міською. Рішення ми шукали кілька місяців і після низки процедур розробили і започаткували програму на базі управління соціального захисту населення. Відтепер програма працюватиме завжди, а завдання міської влади постійно її розвивати і вдосконалювати.
Варто зазначити, що місто Кропивницький стало одним із перших, де така програма прийнята і тепер втілюватиметься у життя.
Ольга ПЕТРЕНКО

Читайте також