Міська рада Кропивницького проти імплементації «формули Штайнмайєра»

4 жовтня міська рада Кропивницького провела позачергове засідання, щоб проаналізувати небезпеки, які несе в собі імплементація «формули Штайнмайєра» і скерувати відповідні застереження Президенту України та Верховній Раді.

Це питання було єдиним, включеним до порядку денного позачергової сесії. Громадські активісти Кропивницького, з ініціативи яких і була скликана сесія, у своїх виступах висловили переконання – реалізація «формули Штайнмайєра» стане капітуляцією України і несе загрозу українській державності.

Під час засідання виявилося, що до обговорення пропонуються відразу два проєкти рішення з різними текстами звернень: один підготував депутат фракції «Свобода» Сергій Капітонов, другий став результатом колективної творчості депутатів Валентини Яремчук і Олександра Цертія.

Понад годину депутати шукали спільні позиції двох документів і не могли порозумітися. Жоден проєкт рішення не знаходив необхідної підтримки депутатського корпусу. Міський голова Андрій Райкович запевнив громадськість – питання, ініційоване до розгляду на позачерговій сесії, є надважливим для всіх українців і депутати це добре усвідомлюють.

– Напевно, наша країна ніколи не стояла перед таким серйозним викликом, як зараз, – наголосив міський голова. – Всі хочуть миру, ніхто не хоче оплакувати вбиту дитину, батька чи чоловіка. І разом із тим людей, які уміють мислити і аналізувати, не менше хвилює, якою ціною дістанеться цей мир. Але діяти треба! Крок за кроком, грамотно, професійно, з гідністю. За Україну це ніхто не зробить! А додасть всім сили духу — наша внутрішня єдність і принциповість.

Тож під час годинної перерви, яку оголосив Андрій Райкович, частина депутатів, спільно з активістами, розробили єдиний, узгоджений проєкт рішення. Його у сесійній залі підтримали з першої спроби, без обговорень 23 –а голосами.

«Ми, депутати Міської ради Кропивницького, рішуче застерігаємо від спроби використання так званої «формули Штайнмайєра», що може призвести до втрати Української державності та територіальної цілісності країни», – йдеться у прийнятому зверненні до глави держави і Верховної Ради України.

Депутати міської ради закликали припинити практику прийняття доленосних для країни рішень без урахування думки суспільства і запропонували керівництву держави організувати національний “круглий стіл” для напрацювання спільної загальнодержавної стратегії на перемовинах щодо російської агресії в Україні та подальшої долі окупованих територій.

Крім того, у зверненні міститься заклик до патріотичних сил у парламенті заблокувати ухвалення нової редакції та не продовжувати дію Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» без широкого обговорення в інститутах громадянського суспільства та не допустити проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях до моменту повного виведення російських окупаційних військ з території України, роззброєння незаконних збройних формувань, відновлення контролю над кордоном України державною прикордонною службою, забезпечення перехідного періоду терміном не менше одного року для відновлення інститутів державної влади та повноцінної роботи українських ЗМІ.

Окремим пунктом звернення застерігається не допустити відведення Збройних сил України з укріплених позицій.

– Міська рада Кропивницького сформувала і висловила свою позицію щодо так званої формули Штайнмайєра та ситуації в країні, – відзначив по закінченні сесійного засідання секретар міської ради Андрій Табалов. – І хоча під час засідання виникали дискусії, депутати зуміли дійти компромісу і затвердити текст звернення. До цього їх також спонукала активна позиція і постійна реакція присутніх на засіданні громадських активістів. Отже, здоровий глузд переміг, і ми спільно прийняли рішення, яке відповідає сьогоднішній ситуації і запиту громадянського суспільства.

Після позачергової сесії – чергова

8 жовтня відбулася вісімнадцята сесія міської ради Кропивницького. Перед початком сесійного засідання міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов привітали кропивницьких спортсменок-плавчинь Ipину Теpещенко та Даpію Таpасенко – учасниць Чемпіонату світу в бразильському Сан-Паулу сеpед споpтсменів з вадами слуху у складі збірної команди України.

Укpаїнська збipна у складі 18 спортсменів посiла тpетє загальнокомандне мiсце сеpед 29 команд, здобувши 20 медалей piзного ґатунку: 3 золотi, 13 сpiбних i 4 бpонзових.

Кропивницькі “золоті рибки” внесли вагомий внесок у командну перемогу української команди – 11 срібних нагород: Ipина Теpещенко має у своєму активі 6 медалей, а Даpія Таpасенко – 5.

Разом із теплими привітаннями і квітами спортсменки отримали від міської влади сертифікати на разову матеріальну винагороду – по 30 і 25 тисяч гривень відповідно. Ще 10 тисяч гривень буде вручено плавцю – паралімпійцю Андрію Деревінському, який виборов «бронзу» на Чемпіонаті світу у Лондоні серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату і 20 тисяч гривень – їхньому тренеру Олені Кузніцовій.

МАФів замість гаражів у Кропивницькому більше не буде

Недобросовісні підприємці більше не зможуть зводити МАФи на земельних ділянках, отриманих під будівництво гаражів: депутати міської ради підтримали пропозицію Андрія Райковича і погодили проєкт рішення, яким забороняється зміна цільового призначення землі.

На заваді таким оборудкам стане відтепер рішення міської ради, прийняте 8 жовтня, під час першого засідання вісімнадцятої сесії міської ради. Відповідно до прийнятого рішення, буде обмежено надання дозволів на розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок безоплатно у власність або користування для будівництва індивідуальних гаражів та зміну цільового призначення земельних ділянок, переданих для такого будівництва.

Такі обмеження триватимуть до затвердження Порядку набуття прав на землю комунальної власності у місті Кропивницькому. Ініціативу впровадити своєрідний мораторій Андрій Райкович виявив через низку повідомлень про дивовижне перетворення гаражів, які б мали з’явитися на виділених ділянках, на торговельні заклади.

– Я вдячний кожному, хто проголосував і підтримав мою ініціативу, – прокоментував рішення міської ради Андрій Райкович. – Виглядає дуже негарно, коли до справи беруться перекупники! Землю виділяємо під гараж, а там за кілька тижнів МАФ виростає! Мені перед людьми соромно за таке. Тому я переконаний, що ми зробили абсолютно правильний і виважений крок!

Педагоги отримають кошти на зарплату, а заклади охорони здоров’я розрахуються за тепло

Міська рада Кропивницького внесла зміни до міського бюджету на 2019 рік під час сесійного засідання 8 жовтня.

Відповідно до прийнятого рішення, внесено зміни до обсягів субвенцій з державного бюджету та залучено додаткові кошти у сумі 3,7 мільйона гривень.

Зокрема буде збільшено обсяг субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на 1, 247 мільйона гривень. виділено субвенцію з державного бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання наближених до сімейних та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа в сумі 2,508 мільйона гривень, які розподілені бюджету Подільського району – 501,6 тисячі гривень та бюджету Фортечного району – 2,006 мільйона гривень.

Враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 року № 571, попередньо в проєкті рішення було враховано субвенцію з державного бюджету на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту за пропозиціями управління молоді і спорту. На сьогодні на підставі розпорядження голови обласної державної адміністрації від 04 жовтня 2019 року обсяг такої субвенції уточнено і становить 640,585 тисячі гривень.

За інформацією начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, додаткові кошти у сумі 1,633 мільйона гривень будуть направлені управлінню охорони здоров’я на оплату послуг теплопостачання. По управлінню освіти міської ради врахований перерозподіл між бюджетними програмами для забезпечення виплати заробітної плати педагогічним працівникам.

А головному управлінню житлово-комунального господарства збільшать видатки на 2, 700 мільйона гривень з урахуванням перерозподілу за бюджетними програмами, у тому числі на фінансову підтримку КП «Теплоенергетик».

Також прийняте рішення включає перерозподіл коштів по управлінню молоді та спорту за бюджетними програмами для заохочення і фінансової підтримки спортсменів-дефлімпійців та паралімпійців і їхніх тренерів.

Зриву опалювального сезону у кропивницькому не буде

Комунальне підприємство «Теплоенергетик» змушене взяти на себе додаткові боргові зобов’язання колишнього орендаря комунального теплового ЦМК – ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» перед НАК «Нафтогаз України». Додатковий борг у 19,1 мільйона гривень виник як штрафні санкції, накладені судом на недобросовісного орендатора майна громади за несвоєчасні розрахунки за блакитне паливо.

8 жовтня міська рада Кропивницького прийняттям рішення “Про врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою до початку нового опалювального сезону” надала дозвіл КП «Теплоенергетик» переписати на себе боргові зобов’язання і включити додаткову суму до договору реструктуризації заборгованості перед НАК «Нафтогаз України».

Читайте також