Упродовж майже двох годин спілкувалися минулого четверга кіровоградський міський голова Олександр Саінсус та секретар Кіровоградської міської ради Ігор Волков із представниками місцевого політикуму.
Взявши слово першим, Олександр Саінсус охарактеризував соціально-економічну ситуацію в обласному центрі, розповів про стан наповнення міського бюджету, про розпочату реформу в житлово-комунальному господарстві Кіровограда та інші заходи міської влади, спрямовані на розв’язання найактуальніших проблем територіальної громади.
Ігор Волков поділився своїми думками щодо роботи міської ради теперішнього скликання. Він згадав і про запровадження позаторік електронної системи підрахунку голосів (що розвіяло у скептиків сумніви у правильності результатів голосувань), і про те, що усі проекти рішень ради публікуються заздалегідь на її веб-сайті та опрацьовуються у постійних депутатських комісіях. "Міська рада працює системно", – таке визначення дав Ігор Вікторович діяльності представницького органу, в якому обіймає пост секретаря. І висловив сподівання на більш конструктивну співпрацю депутатської більшості й опозиції. На переконання Ігоря Вікторовича, депутати при вирішенні питань життєдіяльності міста мають працювати як представники однієї великої партії – партії кіровоградців.
Попри те, що міський голова та секретар міської ради не давали приводів для дискусій щодо подій у великій політиці, дехто з присутніх виявив бажання поговорити саме про це, а точніше, про те, як проходитимуть у Кіровограді парламентські вибори. Зокрема, було висловлено думку про потребу в укладенні між тутешніми осередками політпартій і міською владою меморандуму із зобов’язаннями не вчиняти фальсифікацій. І хоча ця ідея не була широко підтримана учасниками зустрічі ("А до чого тут міська влада?" – не зрозумів голова міськорганізації "Батьківщини" депутат міськради Іван Марковський), при подальшому обговоренні "виборчої" тематики з’ясувалося, що вона все ж має стосунок до реалій нашого обласного центру. Наприклад, соціалістка депутат міськради Олена Костенко побажала міській владі звернути увагу на стан приміщень, в яких працюватимуть дільничні виборчкоми. А депутат облради від Партії регіонів Валерій Манухін та представник громадсько-політичного клубу "Перевесло" Сергій Запорожан поділилися пропозиціями про те, як не допустити засмічення міста виборчою агітацією.
Так що, розмова поволі перейшла в те ж русло, з якого й починалася, – про місцеві здобутки й проблеми. Говорилося і про роботу міського транспорту загального користування, і про перспективи побудови у Кіровограді сміттєпереробного заводу, і про виділення ділянки для розміщення пам’ятного знаку жертвам Голодомору. Міський голова висловив готовність надалі регулярно зустрічатися з місцевими політиками та громадськими діячами.