МІЛІЦЕЙСЬКИХ ПАТРУЛІВ У КІРОВОГРАДІ ПОБІЛЬШАЛО

Кореспондент „Вечірки" зустрілася з Миколою Корецьким і поставила йому кілька питань:

- На чому ви, насамперед, акцентуватимете увагу при забезпеченні правопорядку на території обласного центру?

- Збираюся поставити на належний рівень оперативно-профілактичну роботу. І полягає вона у збільшенні кількості нарядів патрульно-постової служби. Вже зараз на вулицях міста працюють 19 нарядів (а ще місяць-два тому їх було лише вісім), а також шість автопатрулів (а було лишень два). З першого жовтня нинішнього року з метою профілактики пограбувань та розбійних нападів у нічний час вулиці міста патрулюватимуть десять міліцейських автомобілів. А взагалі плануємо збільшити кількість нарядів ППС до тридцяти.

Буду багато працювати над вдосконаленням роботи дільничних інспекторів міліції. Нині необхідно максимально наблизити дільничних до народу. А то у нас як виходить? Через величезну завантаженість (3-3,5 тисячі чоловік на одного дільничного) вони фактично не знайомі з контингентом, який проживає на ввіреній їм території. І, звичайно, така обставина впливає на контроль за криміногенною ситуацією.

Збираємося продовжувати наші традиційні зустрічі із жителями у мікрорайонах. Адже правопорядок у місті - справа спільна. Тож потрібно налагодити тісну взаємодію міліції з квартальними комітетами та добровільними народними дружинами.

- Однією з найактуальніших кримінологічних і соціальних проблем сьогодення є поширення обігу наркотиків. І хоча Кіровоград не є сировинною базою, але найбільша кількість споживачів згубного зілля - тобто, потенційних злочинців, зосереджена саме тут. Що буде зроблено вами у цьому напрямку?

- Кожен наркоман - потенційний крадій. І з огляду на це вважаю, що фахівці відділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків мають працювати в тісній взаємодії зі співробітниками карного розшуку. Всі наркомани, які так чи інакше нами затримуються, мають перевірятися на причетність до скоєння крадіжок. Треба суттєво покращити роботу по притягненню до відповідальності за збут наркотичних речовин, а також виявленню каналів надходження наркотиків.

- Миколо Івановичу, чи будуть вами зроблені якісь певні кадрові перестановки?

- Призначено нового начальника Кіровського РВВС. Ним став Олександр Яровий. Вирішується питання про призначення заступника начальника міськвідділу з громадської безпеки. А взагалі, я планую підвищити професійну кваліфікацію своїх підлеглих. Прогалин хоч і небагато, але все ж трапляються. Наприклад, матеріали в слідство надходять не в повному обсязі. Буває, ми тричі проводимо огляд місця події. А для того, щоб завершити якісно справу, треба подбати про надійність доказової бази: правильно зібрати речові докази та призначити і провести відповідні експертизи. На щастя, у міськвідділі міліції є кістяк професіоналів, які можуть і вміють якісно працювати. І у слідстві, і в карному розшуку, і в інших галузевих службах. Так спільними зусиллями нам вдалося стабілізувати ситуацію з квартирними крадіжками в обласному центрі. Їх розкриття становить 71 відсоток. Кількість таких карних проявів зменшилася насамперед завдяки належно проведеній оперативно-профілактичній роботі (за вісім місяців нинішнього року зареєстровано 280 крадіжок, тоді як минулого за цей період - 326). Окрім того, співробітниками міськвідділу викрито кілька злочинних груп, які „спеціалізувалися" на квартирних крадіжках. Зовсім недавно - минулої середи - затримали ще одну групу із чотирьох чоловік. Троє з них - студенти кіровоградських вузів. Протягом останніх трьох років вони через кватирку проникали у помешкання кіровоградців і обкрадали їх. У тайнику зловмисників ми виявили дипломат, вщерть наповнений золотими виробами. Триває слідство...

- Дякую за розмову.

Людмила Зайцева

Читайте також