Люди просять не стільки для себе, скільки для громади

З наріканнями на відмову у перевезеннях пільговиків прийшов на прийом до кіровоградського міського голови Андрія Райковича 27 квітня пенсіонер Володимир Петров. Він резонно запитував, чому лише два пільгових місця надають перевізники, адже закон не регламентує цього.

Андрій Райкович зобов’язав начальника управління розвитку транспорту та зв’язку міської ради Олександра Вергуна терміново провести нараду з перевізниками, щоб вкотре нагадати власникам підприємств про зобов’язання перед територіальною громадою.

- Розпочало свою роботу нове комунальне підприємство “Електротранс”, яке повинне повністю покрити потреби у перевезеннях пільгових категорій населення, - зазначив міський голова. - У цьому році саме на це виділено 10 мільйонів гривень. І якщо тролейбусники прагнуть повною мірою скористатись субвенцією на відшкодування витрат на пільгові перевезення, то представники приватних компаній ще не уклали відповідних договорів. Але це не дає їм права ігнорувати законодавство. Тому при проведенні конкурсів на обслуговування маршрутів перед перевізниками ставитимуть обов’язкову умову - перевезення пільговиків. Інакше перевізники на маршрутах працювати не будуть.

Прийшла із своєю бідою і вдова героя АТО Павла Сніцаря Леся. Її обурює той факт, що з могил полеглих воїнів на Алеї слави на Рівненському кладовищі хтось регулярно краде квіти. Підозрює жінку, яка торгує квітами неподалік. Молоду вдову душить образа, що хтось своє життя поклав на війні, а хтось не гребує мародерством. Андрій Райкович запевнив Лесю, що вже найближчими днями буде посилено охорону кладовища, зокрема меморіального комплексу, де покояться воїни-захисники. Будуть залучені й правоохоронці, щоб розслідувати наведені факти.

А от у кількох родин учасників АТО - інша проблема. З нею на прийом до міського голови прийшли матері та представники воїнів, яким були виділені земельні ділянки під забудову неподалік вулиці Джерельної, що на Новій Балашівці. У людей склалось враження, що земельні ділянки тут “нарізались” абияк - місцина зовсім не підготовлена для робіт, навіть дикорослі дерева не спиляли, а люди ж планують будуватись. До того ж, тамтешні мешканці облюбували цю землю під городи. Нові власники землі приходять на свої ділянки з документами, а їм влаштовують скандали, бо місцевим тут треба городи садити.

- На ці відведені ділянки не може в’їхати транспорт - треба хоч якусь дорогу зробити, - кажуть матері “атовців”. - Поряд - теплотраса. Як із цим бути?

Андрій Райкович дав доручення керівникам профільних управлінь вирішити всі ці питання. А сам пообіцяв постійно контролювати підготовку цих земельних ділянок.

А ще чимало кіровоградців прийшло з наріканнями на житлово-комунальні негаразди. Так, мешканці будинку №4/11 на вулиці Гагаріна б’ють на сполох, бо дах споруди - як решето. Вони б і самі розпочали ремонтні роботи, та де ж такі кошти взяти? Та й спеціалісти потрібні, бо будинок старий, якби шкоди не наробити. Начальник головного управління ЖКГ Олександр Хачатурян отримав доручення - виїхати на об’єкт, оцінити масштаби руйнувань даху та визначити необхідну суму для його перекриття. Депутатам буде запропоновано внести відповідні зміни до бюджету. А от у мешканців будинку №28, корпус 2 на вулиці Ігоря Тамма (Героїв Сталінграда) інша проблема - 22 роки як не працюють ліфти.

- Ці люди зараз готуються створити ОСББ, то де вони візьмуть майже мільйон гривень, щоб відновити ліфти? - сказав Андрій Райкович.

І доручив Олександру Хачатуряну підготувати документи для затвердження фінансування депутатами на найближчому сесійному засіданні.

Недавня трагічна подія на вулиці Пушкіна (ДТП, в якій постраждала дитина) змусила її мешканців звернутись до міського голови із проханням нанести на відремонтовану дорогу розмітку, зробити пішохідні переходи, встановити дорожні знаки. Також вони бідкаються, що тут чимало аварійних дерев, які будь-якої миті можуть впасти і наробити біди. Нарікають і на власників земельних ділянок, які розташовані вздовж берега Інгулу. Ніхто тут будуватись не збирається, люди просто “відхопили” собі землю. А тепер вона заростає бур’янами, тут суцільні смітники.

Миколу Мельника турбує стан дорожнього покриття провулку Союзного. Він хотів дізнатись, чи будуть ремонтувати його у цьому році. А Любов Сиволап з Масляниківки прийшла поскаржитись на те, що через невдалі ремонтні роботи тепер руйнується вулиця Квіткова. Тепер тут люди ламають руки-ноги, тому її варто вже перейменовувати на Інвалідну.

Міський голова пообіцяв виїхати на ці об’єкти та оцінити стан доріг, щоб включити їх у план чи то капітального, чи поточного ремонту.

- Приємно відзначити, що у багатьох випадках люди приходять не просто щось просити, а й пропонують свою підтримку у вирішенні проблеми, - підсумував Андрій Райкович. - Відчувається, що багато з них душею вболівають за те, щоб наше місто було благоустроєним, комфортним для проживання. Люди перестали бути байдужими.

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також