Ландшафтний дизайн: від ідеї до втілення

Мистецтво ландшафтного дизайну, яке поєднує елементи архітектури, проектування, будівництва та благоустрою території, сьогодні набуває популярності серед власників заміських будинків і присадибних ділянок. Оформити ділянку можна в одному з двох стилів: ландшафтному або класичному. Ландшафтний стиль – природний, вільний. Ділянка в такому стилі нагадує куточок живої природи, де дикі зарості чагарнику межують з квітниками, кам‘янистими гірками, штучними водоймами і струмками, розташованими навкруги. Ландшафтний стиль потребує відповідного оформлення господарських будівель і інших споруд.

Якою буде ваша ділянка? Чи будуть там альпійська гірка і кам‘янистий сад або ви віддасте перевагу облаштуванню ставка і квітників? Можливо, біля вашого котеджу буде грати в сонячних променях фонтан, а зелені алеї шелестом листя зватимуть на прогулянку? Який стиль вам ближчий: англійський, французький, китайський чи японський? А, може, сад ароматів стане прикрасою і гордістю вашої ділянки? Сучасні підходи до ландшафтного дизайну ні в чому не обмежують політ вашої фантазії.

Для того щоб засвоїти основні уроки ландшафтного дизайну, потрібна підготовка. На цьому етапі необхідно приділити час для вивчення довідників, посібників і журналів, присвячених дизайну заміських ділянок.

В Орхуському центрі екологічної інформації, що діє при відділі документів з економічних, технічних та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, (скорочено ОУНБ ім. Д.І. Чижевського), є безліч цікавих видань, які стануть в нагоді всім, хто цікавиться ландшафтним дизайном.

Якщо ви хочете надати своїй ділянці неповторного, індивідуального стилю, без зайвих турбот і витрат створити власний «зелений світ» затишку, витонченості й комфорту, – вам не обійтися без книги: Астахова Е. Ландшафтный дизайн : Современные решения / Е. Астахова, Т. Крупа, М. Череватенко. – Харьков : Книжный Клуб семейного досуга, 2007. – 317, [1] с. : ил. Вона стане в пригоді як початківцям, так і досвідченим господарям присадибних ділянок. Докладно, крок за кроком, у книзі розглянуто шлях створення «ідеальної ділянки» – аж до альпінарію і малих водойм усіх типів.

Кристманн, Андреа. Дизайн сада и участка : клумбы и газоны, кустарники и деревья, водоемы, беседки, арки, ограды, ограждения / Андреа Кристманн ; пер. с нем. Анны Гусаковой. – Харьков ; Белгород : Книжный Клуб семейного досуга, 2013. – 159 с. : цв. ил.

Ця книга – незамінний практичний посібник із благоустрою саду. У ній ви знайдете цікаві дизайнерські рішення, що дозволять навіть найменшу присадибну ділянку перетворити в райський куточок. Ви дізнаєтеся, як можна візуально збільшити сад, де краще розмістити кущі і дерева, водойми і доріжки, отримаєте інші поради з ландшафтного дизайну.

Опис проектів з каменю, цегли і плитки, які зроблять ваш сад або дворик привабливим і виділять серед інших, міститься в книзі: Экермайер, Манфред. Заборы, дорожки, ступени, въезды и другие проекты для сада из камня, кирпича и плитки / Манфред Экермайер ; пер. с нем. Анны Гусаковой. – Харьков ; Белгород : Книжный Клуб семейного досуга, 2014. – 126, [2] с. : фото. цв. Кольорові ілюстрації та покрокові інструкції допоможуть виконати будь-який проект навіть тим, у кого немає досвіду будівництва, а корисні поради і свіжі ідеї знадобляться майстрам будь-якого рівня.

Вельш Б. Ваш идеальный сад / Бригитте Вельш ; пер. с нем. О. Поляковой. – Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного досуга», 2013. – 144 с. : цв. ил. Автор книги ділиться своїм багаторічним досвідом садівника – кожний етап перевтілення саду за 30 років зафіксовано на кольорових фотографіях. Цінні рекомендації з благоустрою різноманітних клумб, терас, зимового саду, а також поради із догляду за ними допоможуть вам втілити в життя будь-яке рішення садового дизайну.

Гарний і легкий у догляді квітник – головна прикраса саду і мрія кожного садівника. Квіти надають ділянці яскравості й ошатності, де б не росли – на клумбах, у горщиках, розставлених по ділянці, або на вікнах будинку. Вони можуть радувати око з весни до перших заморозків. Для цього потрібно лише правильно їх підібрати, враховуючи період сезонного цвітіння і спосіб посадки. Але як це влаштувати? Скористайтеся рекомендаціями книги: Ондра, Нэнси Дж. Цветники и клумбы из многолетников : 52 схемы посадки / Нэнси Дж. Ондра ; пер. с англ. Юлии Пономаренко ; худ. Беверли Дункан. – Харьков ; Белгород : Клуб Семейного Досуга, 2015. – 175,[1] с. : цв. ил. Ви знайдете у виданні готові плани облаштування різноманітних квітників і клумб із багаторічними рослинами, які добре уживаються, та багато корисних порад.

Усі ідеї ландшафтного дизайну цікаві. Головне – обрати той варіант, який до вподоби саме вам. Спробуйте створити сад своєї мрії самостійно і все зробити своїми руками або скористайтеся послугами професіоналів з ландшафтного дизайну. Все у ваших руках, – розпочніть рух до мети!

Аліна ОСОКІНА, завідувач відділу документів з економічних, технічних та природничих наук ОУНБ ім. Д.І. Чижевського

Читайте також