У Кіровоградському райсуді завершився розгляд кримінальної справи стосовно двох чоловіків, обвинувачених у серії крадіжок мастила з трансформаторів ПАТ "Кіровоградобленерго".
Порушено цю справу в жовтні 2010 року після того, як невідомі лиходії злили уночі мастило з електротрансформатора у Бережинці Кіровоградського району. А в грудні таке ж неподобство сталося в Гаївці того ж району. Припустивши, що це – робота однієї й тієї ж групи, працівники міліції заходилися ловити її. Допомагати правоохоронцям взялися співробітники служби економічної безпеки енергопостачальної компанії – брали участь у міліцейських патрулюваннях і таке інше. Злочинці ж тим часом продовжували ночами красти мастило. Наслідки їхніх наскоків відчули філії обленерго ще й Бобринецького, Компаніївського, Новоукраїнського, Маловисківського та Новомиргородського районів. Аж у жовтні минулого року злодіїв було затримано. З’ясувалося, що один з них, 46-літній житель села Степового Кіровоградського району, раніш провів за гратами 15 років і востаннє був звільнений у 2009-у. Його 41-літній напарник і земляк також поставав раніш перед судом за злочини. Словом, досвідчені мужики.
Опинившись у буцегарні, ці двоє зізналися, що протягом року підривали економічну могутність обленерго – ночами їздили "Жигулями" одного із них і, натрапляючи на трансформатори, зливали з них мастило в каністри, а потім продавали його фермерам та перекупникам (ця рідина годиться для застосування як дизельне пальне). У ході досудового слідства з’ясувалося, що вони скоїли 20 таких крадіжок. Самі обвинувачені з цим погоджувалися.
Поставши ж перед судом, вони заявили, що на їхньому рахунку – лише п’ять злочинів. Мовляв, обмовили себе під тиском міліції. Суд їм не повірив і визнав винними у скоєнні усіх 20 крадіжок. І засудив кожного до трьох років ізоляції від суспільства. Щоправда, одного із них, менш бувалого, звільнено від покарання з тією умовою, що не скоюватиме злочинів протягом двох років. З-під варти щасливця випустили в залі суду.
Також засуджених зобов’язано заплатити товариству "Кіровоградобленерго" майже 60 тисяч гривень за заподіяну шкоду та понад 13 тисяч – державі за проведення експертиз.
До цього можна додати таке. У суді було допитано і людей, які купували крадене. Вони запевняли, що уявлення не мали про кримінальне походження мастила. "Якось до мене приїхали двоє чоловіків, – розказував суду один із цих свідків, – і запропонували купити в них біопальне. При цьому пояснили, що працюють на заводі з виробництва біопального і що його їм видають замість зарплати. Я повірив і купив 140 літрів, заплативши 840 гривень".